Drodzy czytelnicy,

początek roku jest dla mnie zawsze bardzo intensywny. Chcąc przygotować jak najlepsze prognozy inwestycyjne na 2022 rok przeglądam masę materiałów. Razem z moim zespołem naprawdę bardzo się staramy by nasze przewidywania były jak najdokładniejsze i kompletnie niezależne od frazesów powtarzanych w mainstreamowych mediach.

By nie zaniedbać w tym czasie bloga postanowiłem, że raz po raz będę Wam udostępniał nagrania i artykuły edukacyjne. Czasem będą to kompletne podstawy. Dziś zajmiemy się odpowiedzią na pytanie: „Czym jest akcja?”. Wyniki badań jakie niedawno otrzymałem od Michała Masłowskiego ze Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych pokazują, że z wiedzą inwestycyjną jest jeszcze w Polsce krucho. O ile nie mamy do końca wpływu na wynik naszego portfela czy na podatki, które mamy do zapłacenia, to już nad edukacją naprawdę możemy popracować. Jak mawiał Benjamin Franklin „Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski”.

 

Trader21

PS. Zdaję sobie sprawę, że znaczna część osób czytających mojego bloga ma już podstawy za sobą. Mimo to chciałbym się od Was dowiedzieć czy w przyszłości publikowanie większej ilości tego typu materiałów ma sens. Oczywiście treści edukacyjne zawsze będą przeplatane z bieżącą analizą rynków.