Search
Close this search box.

Murem za POLSKIM MUNDUREM! Trader21 dla NamZależy.pl

Drodzy Czytelnicy,

podczas ostatnich tygodni doszło do szeregu wydarzeń, które zasługują na szerszy komentarz. Mowa tutaj zarówno o tym co działo się w naszym kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Zapraszam Was do obejrzenia pierwszej części wywiadu, jakiego udzieliłem Wojtkowi Sirykowi z NamZależy.pl, w którym rozmawialiśmy m.in. o:

  • śmierci polskiego żołnierza broniącego zarówno granicy Polski jak i Unii Europejskiej,
  • nasileniu się nastrojów eurosceptycznych w całej Europie,
  • ryzyku wojny w Polsce,
  • końcu wojny na Ukrainie,
  • kondycji polskiej gospodarki.

To tylko niektóre z tematów, które poruszyliśmy w blisko 50-minutowym nagraniu.

Miłego oglądania!

114 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Informacji zwrotnych
View all comments
janwar1
janwar1(@janwar1)
22 dni temu

Dokąd będzie działać TVN- mieszająca Polakom w głowach- dotąd nie będzie normalności w kraju.

TVN polecała nie odbierać kart referendalnych w których było m.inn. pytanie i wpuszczaniu imigranrów do Polski.

I mamy efekty wrogiej Polsce działalności obcej TVN.
A będzie jeszcze gorzej.

Mandalorian
Mandalorian(@mandalorian)
22 dni temu

W kwestiach migracji Trader mówi oczywistą prawdę. Wszyscy ludzie (poza najbardziej zaczadzonymi lub czerpiącymi z tego profity) zdają sobie sprawę z tego, że to wstęp do katastrofy na wzór państw zachodnich.
Jednak problem leży gdzie indziej: my dalibyśmy sobie radę z najeźdźcami, tylko co z tego, skoro jak ośmielisz się obronić siebie, swoją rodzinę, majątek przed napastnikiem, czeka na Ciebie prokurator mieszkający w mieszkaniu na strzeżonym osiedlu, któremu takie zagrożenie raczej nie grozi, a sądzić Cię będzie pani sędzia z domkiem za milion złotych w podmiejskiej sypialni. Od lat takie sytuacje się zdarzają, że niewinni ludzie chroniący swoje życie i zdrowie idą siedzieć jak pospolici bandyci, nieraz otrzymując wyższe wyroki niż sami napastnicy.
Politycy wszystkich frakcji są zadziwiająco zgodni w kwestii blokowania dostępu do broni dla praworządnych obywateli (obecne regulacje to nieporozumienie, trzeba udawać sportowca/kolekcjonera, żeby kupić sobie pistolet 9 mm). Jednocześnie nie przeszkadza to tym samym politykom nieustannie straszyć nam zagrożeniem wojennym.
A co do migracji, należy zastanowić się po co komu ten proceder, kto na tym korzysta i tutaj wchodzimy w „teorie spiskowe”. Polecam playlistę: https://www.youtube.com/playlist?list=PLwcmQnU509ACwye8752AxdbFR4WtpAPcz

Sebastiann
Sebastiann(@sebastiann)
23 dni temu

Polski żołnierz powinien mieć naturalne pozwolenie na użycie bronii w przypadku zagrożenia własnego życia i zdrowia. Nie powinno być od tego żadnych ustępstw.

maciejmiler36@gmail.com
maciejmiler36@gmail.com(@maciejmiler36gmail-com)
23 dni temu

W obliczu tragicznej śmierci naszego dzielnego żołnierza na granicy, pragniemy oddać hołd wszystkim tym, którzy codziennie ryzykują swoje życie dla bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. To dzięki Wam, nasi kochani żołnierze, Polska może czuć się bezpieczna. Wasza odwaga, determinacja i poświęcenie są niezrównane i zasługują na najwyższe uznanie.
Wasza służba jest nieoceniona, a my, jako naród, jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni. Niech pamięć o poległym bohaterze na zawsze pozostanie w naszych sercach, przypominając nam o cenie wolności i bezpieczeństwa, którą płacicie każdego dnia. Dziękujemy Wam za wszystko, co robicie. Niech Wasza odwaga i oddanie będą inspiracją dla nas wszystkich.

Exciter1975
Exciter1975(@exciter1975)
24 dni temu

„Sumienie socjalistycznych demokratów nie może pozwolić ludziom mieć jakiejkolwiek wolności, ponieważ oni wierzą, że charakter ludzi dąży zawsze do każdego rodzaju degradacji i katastrofy. Naturalnie, zatem ustawodawca musi planować dla ludzi, aby ochronić ich przed nimi samymi.
Ten sposób rozumowania nasuwa nam prowokujące pytanie: Jeżeli ludzie są tak nieudolni, tak niemoralni i tak nieuświadomieni jak politycy wskazują, zatem dlaczego prawo do głosowania jest bronione z taką pasjonującą uporczywością?” – Frederic Bastiat. 😉

janwar1
janwar1(@janwar1)
25 dni temu

W pierwszym tygodniu wakacji paliwa na stacjach mogą drożeć. W górę idą paliwa w hurciehttps://www.bankier.pl/wiadomosc/Drozejace-w-hurcie-paliwa-moga-przelozyc-sie-na-koszty-tankowania-8769316.html

—-gdzie paliwo po 5 zł Tuska oszusta?

Hansclox
Hansclox(@hansclox)
Odpowiedź do  janwar1
25 dni temu

Trzeba by trochę wydrukować i zapłacić inflacją na innych towarach.
Do czego zamordysto namawiasz polityków?

Ostatnio edytowano 25 dni temu przez Hansclox
janwar1
janwar1(@janwar1)
Odpowiedź do  Hansclox
24 dni temu

To ty też tak rypiesz swoich pracowników jak oszust Tysk swoich wyborców nafaszerował kłamstwami.
Wkrótce dobierze się podatkami i do ciebie.

aborygo
aborygo(@aborygo)
25 dni temu

Zastanawia mnie jak to jest, że ludzie z fundacji powiązanych z prawnikami warszawskimi, dostarczającymi wsparcie „turystom” w celu pozyskania azylu, dostają przepustki do strefy przygranicznej i w najlepsze tam operują. Rząd jakby nie wiedział co czyni lewa ręka, a co czyni prawa. Przypadek?

jsc
jsc(@jsc)
Odpowiedź do  aborygo
25 dni temu

Taki sam jak to, że referendum antymigracyjne organizowali handlarze wizami… Czasami się zastanawiam czy za delegalizacją pewnych rzeczy nie stoi przypadkiem mafia.

Ostatnio edytowano 25 dni temu przez jsc
Hansclox
Hansclox(@hansclox)
Odpowiedź do  jsc
25 dni temu

Rozgrywają nas sasiedzi i mocarstwa bo nie mamy sprawczosci od bardzo dawna jak i polskiego rządu co przy braku 1 jest niemożliwe. Po 2 wojnie ruskiemu mirowi nas przegandlowano później amerykanom i UE a teraz toczy się gra o nas że wschodem.

Ostatnio edytowano 25 dni temu przez Hansclox
Lech
Lech(@lech)
25 dni temu

Od kiedy Zimbabwe wprowadziło do obiegu swoje złote monety wartość ich waluty stale rośnie i stale zyskuje do dolara często z dnia na dzień…
Polska powinna wprowadzić złotówkę również w srebrze , (tym bardziej że mamy go dużo i pozbywamy się za grosze) jak w swoich najlepszych latach w historii.. wtedy też stale zyskiwałaby do innych walut ..

Ostatnio edytowano 25 dni temu przez Lech
jsc
jsc(@jsc)
Odpowiedź do  Lech
25 dni temu

Na srebrze to był grosz…

jsc
jsc(@jsc)
Odpowiedź do  Lech
25 dni temu

Po za tym jak moneta speggowana z złotem i wypuszczona w okresie, w którym widać, że USA nie dowozi… trudno, żeby nie drożała.

Hansclox
Hansclox(@hansclox)
Odpowiedź do  Lech
25 dni temu

Tam gorzej być nie może wazne ze dyktatorek ma się swietnie więc cokolwiek zrobią będzie lepiej.

Ostatnio edytowano 25 dni temu przez Hansclox
janwar1
janwar1(@janwar1)
25 dni temu

Miotła kadrowa po zmianie władzy w Polsce przeszła już przez wszystkie państwowe spółki. Firmy te zdążyły się też pochwalić wynikami finansowymi za pierwsze trzy miesiące 2024 roku. Jak zauważa Bussines Insider Polska, w większości przypadków zyski należących do Skarbu Państwa firm nie wzrosły, a spadły w ujęciu rok do roku. Powody takiego stanu rzeczy są różne – w niektórych przypadkach mają związek z odpisami, w innych – z koniunkturą w danym sektorze.

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gieldy/aktualnosci/news-panstwowe-spolki-pod-nowymi-zarzadami-jak-zmiany-kadrowe-wpl,nId,7586150#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

janwar1
janwar1(@janwar1)
25 dni temu

Nawet 5 tys. euro kary za pojedynczy samochód z silnikiem spalinowym. Tak wyglądać może rynek nowych aut w Europie od 1 stycznia 2025 roku, gdy obowiązywać zaczną nowe zapisy unijnej regulacji CAFE dotyczące kar za przekroczenie emisji CO2. Prezes Toyota Central Europe – Jacek Pawlak – nie ma wątpliwości, że po tej dacie klienci obudzą się w zupełnie innej rzeczywistości cenowej. Mówiąc wprost – szykują się skokowe podwyżki cen samochodów.
Zdjęcie

Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-ponad-20-tys-zl-kary-za-samochod-spalinowy-ceny-aut-wystrzel,nId,7586230#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Hansclox
Hansclox(@hansclox)
Odpowiedź do  janwar1
25 dni temu

PiS sterowal rynkiem doprowadzając do wielu problemów i wzrostów cen a komisarze jako typowe PiS mentalne zjawisko trochę inaczej tez steruje rynkiem aby sprzedawać elektryki.

Ja jestem za wolnym rynkiem ale niestety teraz socjalizm ma swoje 5 minut.

Ostatnio edytowano 25 dni temu przez Hansclox
janwar1
janwar1(@janwar1)
Odpowiedź do  Hansclox
25 dni temu

Do końca kadencji Tusk sprawi że zmienisz zdanie na wiele tematów.

Hansclox
Hansclox(@hansclox)
Odpowiedź do  janwar1
25 dni temu

Trudno mi będzie zmieniać zdanie mając info ….
Choćby dlatego że pewne plany które są realizowane zostały by tak samo zrealizowane bo w tym sprawach PiS czy po czy… Nie decydują. To takie wymieniane marionetki aby była iluzją wyboru.

supermario
supermario(@supermario)
25 dni temu

Jak nie mieszkania, to co? Ekspert wskazuje, w co warto inwestować
Jak nie mieszkania, to co? Ekspert wskazuje, w co warto inwestować (businessinsider.com.pl)

Swoją drogą mało tzw. ekspertów pisze w co sami inwestują i jak im to wychodzi.

Hansclox
Hansclox(@hansclox)
Odpowiedź do  supermario
25 dni temu

Bo może nie inwestują wszak nie każdy ma naturę oszczędzania czy wręcz skompstwa. Ważne że płacą za rady.

Lech
Lech(@lech)
25 dni temu

Coś jak pis ładnie mówią ale zupełnie odwrotnie robią … Więcej kapitału a niszczenie kapitalistów , obrona własności a ułatwienia dla Okupas nie płacących czynszu ani mediów.. Mniej imigrantów a sprowadzanie setek tysięcy za łapówki islamistów do tego analfabetów . Więcej inwestycji a faktycznie mniej o połowę i rozdawanie kasy swoim pociotką w tym lewe interesy..Mniej importu ze wschodu i zalanie węglem zbożem itd jak nie z Rosji to z Ukrainy.. Lepszy stan Armii i pozbawienie Armii uzbrojenia na rzecz Ukrainy a na dodatek zadłużenie uniemożliwiające skuteczny rozwój własnego uzbrojenia. Lepsze proste prawo i zniszczenie wszystkiego co wiąże się z praworządnością i sprawiedliwością itd. itp.. Czego się nie dotknęli to śmierdzi jak tylko się ruszy..

supermario
supermario(@supermario)
Odpowiedź do  Lech
25 dni temu

Wielce Czcigodny nie widzi , czy nie chce widzieć , że PO robi dokładnie to samo.

Lech
Lech(@lech)
Odpowiedź do  supermario
25 dni temu

Czcigodny osiem lat niczego nie widział…nie słyszał, nikogo nie skazano jedynie Nowaka ścigali całymi miesiącami za pomówienia Ukraińców , ale wie na pewno że PO robi to samo?.

Ostatnio edytowano 25 dni temu przez Lech
lenon
lenon(@lenon)
Odpowiedź do  supermario
25 dni temu

Szanowny  supermario porówna sobie stan finansów publicznych po pisiorach w 2007 r i po PO w 2015 nie wnikając w Lemana. Potem niech porówna 2015 z 2023. Zatem według @Supermaria PO ma zbankrutować państwo?
 supermario nie widzi, że gdyby pisiory rządziły trzecią kadencję w pełni rozwinąłby się system oligarchiczny? Może to dla @Supermaria preludium monarchii i  supermario popiera takie praktyki?
Chętnie przeczytam opinię @Supermaria na ten temat.

Ostatnio edytowano 25 dni temu przez lenon
jsc
jsc(@jsc)
Odpowiedź do  lenon
25 dni temu

Z tego co wiem to dziura Domańskiego znacząco zbliży nas do bankructwa.

janwar1
janwar1(@janwar1)
Odpowiedź do  Lech
25 dni temu

A to dopiero początek . Pogadamy na końcówce Tuska. Jeszcze wspomnicie pisiorów z sentymentem.

janwar1
janwar1(@janwar1)
26 dni temu

Najgorszy taki znak od 18 lat !

https://www.youtube.com/watch?v=IO_age5DsyM

muggytony
muggytony(@muggytony)
26 dni temu

Aż nie chce się wierzyć, że żołnierze, którzy spełniają swój obowiązek i narażają swoje życie, są za to karani. Zamiast uznania ze strony rządzących, spotykają się z represjami. Nieprzyjazne nam kraje zapewne zinterpretują to jako oznakę słabości, co może dodatkowo zdestabilizować sytuację na naszej wschodniej granicy.
W kontekście fatalnej polityki imigracyjnej stosowanej przez Unię Europejską, wyborcy w końcu pokazują, że mają dosyć sytuacji, która prowadzi do zwiększenia przestępczości i problemów społecznych. 12% wynik Konfederacji idealnie wpisuje się w tę retorykę, a usunięcie Korwina na ten moment wychodzi na plus i jest dobrym ruchem w kierunku „ocieplenia” wizerunku partii oraz lepszego dostosowania do oczekiwań wyborców.

jsc
jsc(@jsc)
Odpowiedź do  muggytony
26 dni temu

Informuję cię, że są karani nie za obronę granicy tylko za stwarzanie zagrożenia innych żołnierzy… Mój pierwszy komentarz w tym temacie nawiązuje do tego Wipler widział na nagraniach. A i teraz poniewczasie natrafiłem na artykuł Krytyki Politycznej, która go nie wspiera, wspomina o tym, że to oni mogli się pozabijać… https://krytykapolityczna.pl/kraj/incydent-na-granicy-tusk-wiedzial/
(…)rzech rozmówców potwierdziło, że stojący za zaporą migranci nie stwarzali bezpośredniego zagrożenia dla żołnierzy – w przeciwieństwie do ich samych, patrolujących zaporę parami oddalonymi od siebie o kilkaset metrów. 43 strzały, które padły wzdłuż płotu (kwestię strzelania przez granicę ma dopiero wyjaśnić prokuratura, a potwierdził ją tylko jeden z rozmówców Czuchnowskiego) wiązały się z ryzykiem, że polscy bohaterowie „mogli się pozabijać”.(…)

Incydentalnie
Incydentalnie(@incydentalnie)
26 dni temu

Media kierują opinią publiczną – smutny truizm. Zastanawiam się, jak wyglądałaby dzisiejsza Europa, gdyby dziennikarstwo było rzetelne? Czy żyło by się spokojniej, czy wręcz odwrotnie? Protesty wybuchałby w coraz to nowych lokalizacjach powodując ostatecznie ogólnokontynentalną erupcje, której popioły jeszcze długo zatruwałby nam życie.

Dowodem na to, że coś w Europie się dzieje, niech będzie chociażby poniższy przykład. Antyimigracyjne protesty w Irlandii:
https://www.euronews.com/my-europe/2024/05/08/protests-erupt-in-dublin-over-migration
https://www.irishtimes.com/ireland/social-affairs/2024/02/05/anti-immigrant-march-and-counter-protest-in-
dublin-see-300-gardai-deployed/

kamilbugdol123@gmail.com
kamilbugdol123@gmail.com(@kamilbugdol123gmail-com)
26 dni temu

Nie zapominajmy o komunikacie szefa BBN Jacka Siwiery w związku z wyjazdem mężczyzn w wieku poborowym w przypadku wojny.

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/szef-bbn-o-obowiazkowej-sluzbie-wojskowej-i-ewentualnej-wojnie-wyjazd-z-kraju-bedzie/7y7etvt

supermario
supermario(@supermario)
26 dni temu

Na dobranoc trochę antysztuki za nasze pieniądze.

STANOWSKI – WYSTAWA WE WROCŁAWIU TO SKANDAL

STANOWSKI – WYSTAWA WE WROCŁAWIU TO SKANDAL (youtube.com)

janwar1
janwar1(@janwar1)
26 dni temu

Od 1 stycznia 2025 r. przedsiębiorcy zapłacą wyższe składki ZUS na ubezpieczenia społeczne. Rząd podał założenia budżetowe, które stanowią podstawę do obliczeń obciążeń dla osób prowadzących działalność gospodarczą. 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Skladki-ZUS-dla-przedsiebiorcow-w-2025-r-Osoby-prowadzace-firmy-zaplaca-wiecej-8767683.html

—-a to dopiero początek podwyżek powyborczych- Tuskowcy.

Lech
Lech(@lech)
Odpowiedź do  janwar1
26 dni temu

Pis robi wszystko żeby zniszczyć gospodarkę , ale to nie komuna żeby dostawał za to ordery , powinni siedzieć…za doprowadzenie do ruiny i podwojenie zadłużenia..

supermario
supermario(@supermario)
26 dni temu

DLACZEGO POLSKA UPADNIE

DLACZEGO POLSKA UPADNIE – YouTube

janwar1
janwar1(@janwar1)
27 dni temu

Rosyjskie media obiegła ostatnio informacja o The Unit – wspartej złotem cyfrowej walucie krajów BRICS+, która przyczyni się do detronizacji dolara. Doniesienia na ten temat powieliły też niektóre polskie portale. Czy The Unit to realne zagrożenie dla dominacji amerykańskiej waluty? 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Waluta-BRICS-podbije-swiat-Ma-byc-oparta-na-zlocie-i-obalic-dolara-8767150.html

Wojtek_rider
Wojtek_rider(@wojtek_rider)
Odpowiedź do  janwar1
26 dni temu

Wygląda na to, że lata hegemonii USA dobiegają końca. Niestety, nie poddadzą się tak łatwo i chyba będzie jeszcze ciekawie

Krzysztof Miazga
Krzysztof Miazga(@krzysztofitt)
Editor
27 dni temu

@USA

Wydatki budżetowe na obsługę długu przekroczyły wydatki na obronność.

comment image

Niall Ferguson:

Ferguson’s Law states that any great power that spends more on debt service (interest payments on the national debt) than on defense will not stay great for very long. True of Hapsburg Spain, true of ancien régime France, true of the Ottoman Empire, true of the British Empire.

Daniel.P
Daniel.P(@daniel-p)
27 dni temu

W naszym kraju szerokim echem odbiła się śmierć polskiego żołnierza, a dwa tygodnie temu w Niemczech zmarł policjant, który został wielokrotnie raniony nożem przez imigranta z Afganistanu. Miało to miejsce po wezwaniu policji na rynek w Mannheim, po tym, jak podczas protestów przeciwko islamizacji europy napastnik zaatakował nożem grupę protestujących. Ranił piec osób, jedna poważnie, a potem jeszcze interweniującego policjanta, który po kilku dniach zmarł w szpitalu. Co jest ciekawe i niezwykle znamienne to fakt, że policja i prokuratura zajmująca się sprawa, nie znają motywów przestępstwa! Powtórzę jeszcze raz. Na proteście przeciwko islamizacji europy pojawia się muzułmański imigrant, atakuje nożem grupę ludzi, a policja i prokuratura mówi, że nie znają motywów ataku. Okazuje się, że mamy kolejny dowód na to, że nie można już głośno powiedzieć, że muzułmańscy imigranci ewidentnie chcą islamizacji europy, a ci, którzy się im sprzeciwia, mogą za to zapłacić życiem.

https://www.foxnews.com/world/german-police-officer-who-stabbed-afghan-immigrant-died

janwar1
janwar1(@janwar1)
Odpowiedź do  Daniel.P
27 dni temu

W referendum Tuskowcy głosowali za napływem emigrantów do Polski- nie odbierając kart referendalnych.

Głosujcie na Tuska , Czaskoskiego i Chołownię.

Wojtek_rider
Wojtek_rider(@wojtek_rider)
27 dni temu

Czy czeka nas wystrzał ceny ETH w najbliższym czasie?

https://cointelegraph.com/news/spot-ethereum-etf-ether-eric-balchunas-bloomberg

W maju SEC zatwierdziło osiem zgłoszeń dotyczących uruchomienia ETFów na ETH na giełdzie w USA, czekamy jeszcze tylko, żeby uzyskały wymagane zezwolenia na rejestrację i przeciętny John Smith może zaczynać handelek. Najnowsze prognozy szacują, że stanie się to jeszcze w te wakacje:

„Według analityka Bloomberg ETF, Erica Balchunasa, fundusze giełdowe Spot Ether (ETF) mogą potencjalnie rozpocząć handel w Stanach Zjednoczonych do 2 lipca.”

„Gary Gensler, przewodniczący SEC, przedstawił szersze ramy czasowe, w których ETF-y Ether mogą rozpocząć handel, wskazując, że może się to zdarzyć w ciągu najbliższych trzech miesięcy do końca września.”

To chyba dobry czas na zakupy, zwłaszcza biorąc pod uwagę trwającą korektę. Pamiętajmy, ze Ether ma znacznie lepszą tokenomię od BTC, dodatkowo ostatnio odbił się od fibo 61, tzw. „golden pocket” w parze ETH/BTC.

Ostatnio edytowano 27 dni temu przez Wojtek_rider
Seneca AS
Seneca AS(@seneca-as)
27 dni temu

Cezary czyżbyś użył słowa „ciap…ty”? Jak wejdzie ustawa o języku nienawiści, to musisz mieć mocne plecy, nawet dobra znajomość z już niedoktorem, magistrem J. Bartosiakiem może nie wystarczyć.
Dobra wiadomość jest taka, że stary naganiacz wojenny Bartosiak może zamknąć swój znany think tank Tragedy & Fantasy. Warto przypomnieć, że ta grupa pajaców geopolitycznych, w osobie Marka Bredzisza, proponowała unię polsko-ukraińską. Czyli unię z państwem 3go świata w stanie wojny.

Daniel.P
Daniel.P(@daniel-p)
Odpowiedź do  Seneca AS
27 dni temu

Poproszę o link do nagrania, w którym Marek Budzisz to proponuje i uważa za możliwe powstanie polsko – ukraińskiej unii.

Poproszę również o link do nagrania, w którym dr Jacek Bartosiak mówi, że Polska powinna przystąpić do pełnoskalowej wojny po stronie Ukrainy.

Cascader
Cascader(@cascader)
Odpowiedź do  Daniel.P
27 dni temu

Bartosiuk

Cascader
Cascader(@cascader)
Odpowiedź do  Daniel.P
27 dni temu

Bredzisz(@SenecaAS Podoba mi sie ta nowa nazwa dla tego przyglupa)

https://youtu.be/T8YcKq9_lu8?si=Q9OpVQT1YGHzUWcW

Daniel.P
Daniel.P(@daniel-p)
Odpowiedź do  Cascader
26 dni temu

Prosze podac w ktorej minucie Marek Budzisz proponuje powstanie polsko – ukrainskiej unii?

janwar1
janwar1(@janwar1)
27 dni temu

Szykują się spore zmiany w podatkach. Dotkną m.in. opłaty w podatku rolnym, leśnym oraz podatkach i opłatach lokalnych. Ministerstwo Finansów chce uporządkować aktualnie obowiązujące przepisy, co ma przełożyć się na ich prawidłowe stosowanie. Jedną z rewolucyjnych zmian będzie ujednolicenie stawki podatku od miejsca postojowego w garażu wielostanowiskowego w budynku mieszkalnym z podatkiem od samego mieszkania. Zmiany obejmą również opłatę uzdrowiskową i skarbową.

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-nadchodza-istotne-zmiany-w-podatkach-lista-jest-dluga,nId,7582170#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

—-kto wybrał Tuska temu podwyżki…

Lech
Lech(@lech)
Odpowiedź do  janwar1
26 dni temu

Pis robi wszystko żeby zniszczyć gospodarkę , ale to nie komuna żeby dostawał za to ordery , powinni siedzieć…

Morningstar
Morningstar(@morningstar)
27 dni temu

Dziekuje za raport polprzewodnikow. Szkoda ze tak juz uroslo i rosnie dallej 🙁 , moze bedzie jakas korekta w koncu?… pozdrawiam

janwar1
janwar1(@janwar1)
27 dni temu

W 2025 r. budżet po raz pierwszy zasilą wpływy z podatku minimalnego CIT – wskazano w opublikowanych na stronach MF założeniach do projektu budżetu na 2025 r. Przypomnijmy: podatek minimalny (stawka 10 proc. ze specjalnie wyliczonej podstawy opodatkowania) to podatek nakładany na przedsiębiorców wykazujących straty podatkowe lub bardzo niskie dochody.

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/podatki/news-nowy-podatek-juz-w-przyszlym-roku-wzrosnie-tez-akcyza-na-alk,nId,7582039#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

—-głosujcie na …..

loku78
loku78(@loku78)
Odpowiedź do  janwar1
22 dni temu

No to super. Nawet jak masz kłopoty finansowe czy inwestycje to jeszcze minimalny podatek zapłacisz..

janwar1
janwar1(@janwar1)
27 dni temu

Nowa ustawa Prawo komunikacji elektronicznej wywołała wiele obaw w związku z dostępem służb do naszych danych. Z jednej strony projekt jest wdrożeniem przepisów Unii Europejskiej, z drugiej – według Urzędu Ochrony Danych Osobowych – powiela niezgodność polskiego prawa z unijnym. – Mamy tu do czynienia z bardzo poważną ingerencją w prawa i wolności – mówi Interii Mirosław Wróblewski, prezes UODO.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-nasze-dane-w-rekach-sluzb-nowa-ustawa-stare-problemy,nId,7582308#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

janwar1
janwar1(@janwar1)
27 dni temu

Stan Kansas zarzuca Pfizerowi ukrywanie dowodów na to, że przyjęcie szczepionki ma związek z powikłaniami ciąży i komplikacjami kardiologicznymi – informuje Reuters. Amerykański stan oczekuje od producenta odszkodowania.
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raport-koronawirus-chiny/news-amerykanski-stan-pozwal-pfizera-firma-miala-klamac-w-sprawie,nId,7582286#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Lech
Lech(@lech)
Odpowiedź do  janwar1
26 dni temu

Polska też powinna się domagać miliardów odszkodowań a nie płacić odsetki za nie odebrane fiolki z trutką?

janwar1
janwar1(@janwar1)
27 dni temu

W uśmiechniętej Polsce coraz drożej. Morawiecki ostrzega: „Niebawem symfonia prawdziwych podwyżek…”
“Kto mógł się tego spodziewać?! Po tym, jak rządzący zabrali Polakom zerowy VAT na żywność, inflacja zaczęła rosnąć! Uśmiechnięta Polska odwdzięczyła się obywatelom wyższymi cenami najbardziej podstawowych produktów”, napisał w obszernym poście na Facebooku były premier RP, Mateusz Morawiecki. I jak podkreślił – “to tylko przygrywka do prawdziwej symfonii podwyżek, jakie już niebawem dotkną Polaków!
https://niezalezna.pl/polityka/w-usmiechnietej-polsce-coraz-drozej-morawiecki-ostrzega-niebawem-symfonia-prawdziwych-podwyzek/520404
—-głosujcie na Niemca

Hansclox
Hansclox(@hansclox)
Odpowiedź do  janwar1
27 dni temu

Ten pan który robi wam propagandę nie jest Niemcem.

Zapomniał o rekordowej drozyznie i zadłużeniu Polaków ostatnich 5 lat?

Lech
Lech(@lech)
Odpowiedź do  janwar1
26 dni temu

Pis robi wszystko żeby zniszczyć gospodarkę , ale to nie komuna żeby dostawał za to ordery , powinni siedzieć…

janwar1
janwar1(@janwar1)
27 dni temu

NIE ODEBRALIŚCIE KARTY REFERENDUM- TO MACIE TUSKOWYCH MIGRANTÓW.

Ostatnio edytowano 27 dni temu przez janwar1
Lech
Lech(@lech)
Odpowiedź do  janwar1
26 dni temu

Mamy pisowskich migrantów 100000 muzułmanów z Czeczeni za pierwszym razem a teraz 600000 muzułmanów z całego świata i to za kasę do kieszeni.. najgorsze że prawie sami analfabeci albo dzieci.. a mieli pracować i budować..

supermario
supermario(@supermario)
27 dni temu

Na dobranoc króciutki jakże wymowny filmik – GRANICA

GRANICA (youtube.com)

supermario
supermario(@supermario)
27 dni temu

Atakują strażników więziennych. Mamy odpowiedź z ministerstwa. „Ochrona dynamiczna”
Atakują strażników więziennych. Mamy odpowiedź z ministerstwa. „Ochrona dynamiczna” (msn.com)

Państwo z tektury.

supermario
supermario(@supermario)
28 dni temu

Koniec „belkowego”? Rewolucja w opodatkowaniu kapitału
Koniec „belkowego”? Rewolucja w opodatkowaniu kapitału – wGospodarce.pl

Supermario kliknął żeby się upewnić co to za neomarksistowski NGOs – „Instrat jest think tankiem z misją wspierania debaty i polityk publicznych otwartymi danymi i badaniami, działającym na rzecz sprawiedliwej, zielonej i cyfrowej gospodarki.”

Jak inwestorzy nie mają swoich think tanków to prawo będą im pisali takie filuty.

Sihill
Sihill(@sihill)
28 dni temu

Hossa trwa na GPW. Wzrosty od 1,5 roku. Wskaźnik CENA/ZYSK niewiele ponad 11. w hossie w 2007 roku ten wskaźnik wynosił blisko 25. wydaje się zatem że to dopiero początek. jednocześnie należy pamiętać że nasz rynek jest bardzo zmienny. przed wzrostami zaliczyliśmy korektę trwającą rok która sięgała -40% ! dla jednych strach dla innych okazja.
jeśli inwestujemy w nasz rynek to zwracam uwagę na to jak sobie radzą główne indeksy. największą siłę pokazują spółki z indeksu sWIG80. Załączam porównanie indeksów na spółki: małe(sWIG80), średnie(mWIG40), duże(WIG20) i cały rynek GPW(WIG). na każdy z tych indeksów można uzyskać ekspozycję przez ETF

jsc
jsc(@jsc)
Odpowiedź do  Sihill
28 dni temu

PKP Cargo w zapaści, WIBOR umiera bezpotomnie, szykuje się jazda z Turowem, inflacja planuje lot w kosmos… a pieniądze parzą. A i u głównych partnerów handlowych też jest wesoło.
Czasami się zastanawiam czy tylko ja widzę, że świat oszalał.

jsc
jsc(@jsc)
Odpowiedź do  jsc
27 dni temu

No i jest jeszcze lepiej… związkowcy zamierzają blokować tory. Jeśli zabiorą się do tego rzetelnie to mogą zdemolować nam gospodarkę gorzej od zatopienia amerykańskiego lotniskowca przez Huti.

Sihill
Sihill(@sihill)
Odpowiedź do  jsc
26 dni temu

Cargo prędzej będzie przejęte przez PLK tak jak teraz to się dzieje ze spółką Trakcja. od rozbicia PKP dwie dekady temu widzę ponowną koncentrację.

jsc
jsc(@jsc)
Odpowiedź do  Sihill
26 dni temu

Unia nie pozwoli na coupling.

NieBoskaKomedia
NieBoskaKomedia(@nieboskakomedia)
28 dni temu

 zenek
I jak tam twe ostatnie doradztwo i prognozy dotyczące PLN?
Kolega z forum, któremu ostatnio doradzałeś trzymanie oszczędności w rodzimej walucie a nie np. w USD, musi być nieźle rozczarowany! 😉
A to raczej dopiero początek rzezi PLN .

„Wieje zawsze!”
Pozdrawiam 🙂

lenon
lenon(@lenon)
Odpowiedź do  NieBoskaKomedia
27 dni temu

Chętnie odniosę się do mojego rzekomego doradztwa jeżeli zacytujesz, lub podasz link do mojego wpisu.
Do interpretacji nie mam zamiaru się stosunkować.

lenon
lenon(@lenon)
Odpowiedź do  lenon
25 dni temu

Będzie coś z tego, czy moje doradztwo nie istnieje?

Marek81
Marek81(@marek81)
28 dni temu

Niestety, znowu jesteśmy zaskoczeni sytuacją na granicy z Białorusią, a przecież od kilku miesięcy mówiło się o tym, że takie prowokacje i groźne sytuację będą się pojawiać. Mogliśmy mieć już plan, a teraz na gorąca cossie wymyśla, a to zmiana prawa, strefa buforowa przy granicy itp. Jednocześnie mam wrażenie, że żołnierz jest szkolony do aktywnych działań, a nie pilnowania ogrodzenia na granicy, gdzie są służby do tego przeszkolone, co ze Strażą Graniczną i jej kompetencjami?

janusz_biznesu
janusz_biznesu(@janusz_biznesu)
Odpowiedź do  Marek81
28 dni temu

dopóki traktujemy broń biologiczną jako człowieka nic z tego. Podejdźmy do problemu tak jak powinniśmy i nie dawajmy brudasom nawet próbować przejść przez płot.

Krzysztof Miazga
Krzysztof Miazga(@krzysztofitt)
Editor
28 dni temu

@Polska

Jerzy Markowski: W tej chwili 90% stali używanej w Polsce pochodzi z importu, w tej chwili 80% cementu używanego w Polsce pochodzi z importu, w tej chwili proszę pana 30% energii elektrycznej, produkowanej z węgla kamiennego produkowane jest z węgla importowanego. To już przestało być śmieszne. To już jest niebezpieczne zwłaszcza w sytuacji kiedy obserwujemy buńczuczne wypowiedzi polityków, którzy mówią o przestawianiu się gospodarki na tryby prawie wojenne, co to znaczy? To znaczy na coraz to większą autonomię gospodarczą i zdolność do stworzenia takiego potencjału gospodarczego, który będzie gotowy do stworzenia potencjału obronnego. – Ze swoimi surowcami. – Jak komuś się wydaje, że to jest działanie na rzecz zwiększenia potencjału obronnego, no to jest po prostu śmiesznie naiwny. – Tak uzależniamy się od innych. – Absolutnie tak, ale problem polega na tym, że my to wszystko mieliśmy w Polsce, my to wszystko możemy mieć znowu w Polsce, ale my sobie to wszyscy sami likwidujemy.
 
https://x.com/TGtarnogorski/status/1802311204280422597

Ostatnio edytowano 28 dni temu przez Krzysztof Miazga
NieBoskaKomedia
NieBoskaKomedia(@nieboskakomedia)
Odpowiedź do  Krzysztof Miazga
28 dni temu

Promujcie tu dalej @lenona vel @zenka, @Ruscadera & ska.

To na pewno promuje Polskę i nadaje jej właściwy kierunek.

Przy okazji, dziękuję za kasowanie moich wpisów. Cenzura wróciła na łamy @ ITT?

Ostatnio edytowano 28 dni temu przez NieBoskaKomedia
Krzysztof Miazga
Krzysztof Miazga(@krzysztofitt)
Editor
Odpowiedź do  NieBoskaKomedia
28 dni temu

Kasowane są tylko i wyłącznie wpisy obraźliwe wobec innych użytkowników. Takie nie będą tutaj nigdy respektowane.

NieBoskaKomedia
NieBoskaKomedia(@nieboskakomedia)
Odpowiedź do  Krzysztof Miazga
28 dni temu

Czyli @Ruscader,  lenon,  TeQ itd. – w myśl zasady:
„Wszystkie świnie są równe, ale są równiejsze” – mogą obrażać innych, np.mnie i ich posty nie są usuwane?
Promujecie tu od niedawna głupotę, rusofili i czerwonych od nowego ładu, czy jak?

Mój wpis, dotyczył Karonia, Wielomskich i promowanego swego czasu przez Was tutaj Jacka już nie doktora Bartosiaka
Już wtedy, kiedy go tu promowaliście wywiadem z nim- pisałem, że to oszust i kolejny „internetowy guru”. Można to sprawdzić..
Dziś milczycie na jego temat?

Jeśli nie przywrócicie mego wpisu, w którym nikogo nie obrażałem, a jedynie obnażałem arkana internetowych guru, o co grzecznie proszę- macie jeszcze jednego usera mniej. A biorąc pod uwagę coraz niższą, „jakościową” frekwencję,- powinniście to dobrze przemyśleć.
Dziękuję za uwagę!
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowano 28 dni temu przez NieBoskaKomedia
Krzysztof Miazga
Krzysztof Miazga(@krzysztofitt)
Editor
Odpowiedź do  NieBoskaKomedia
28 dni temu

Nie próbujemy nikogo promować, jeśli zdarzył się obraźliwy komentarz w stronę  NieBoskaKomedia, który nie został usunięty, to jest to zwykłe przeoczenie, za co przepraszamy.

Każdy wpis, w którym występuje ubliżanie innym użytkownikom, będzie kasowany, bez względu na zawartą w nim merytorykę w dalszej części wypowiedzi.

NieBoskaKomedia
NieBoskaKomedia(@nieboskakomedia)
Odpowiedź do  Krzysztof Miazga
28 dni temu

Każdy post niejakiego  lenona pod moim adresem jest swego rodzaju ubliżaniem.

Nie zamierzam ani udawać świętego (bo w odniesieniu do poniższych panów, nie pozostaję im dłużny), ani się w jakikolwiek sposób żalić. Jednak sposób w jaki toleruje się tu nachalne wprowadzanie zielonego (czerwonego) ładu, lobbowanie za EV czy PV (niejaki  lenon) czy tolerowanie rusofilii (niejaki  Cascader,  Lech itd.) nie wygląda dobrze. Do tego „inkwizycja’ w postaci sond, kogo wyrzucić a kogo nie (niejaki  TeQ) także jest chyba nie na miejscu..
Pomijam już promowanie antysemityzmu.

Moje pytanie jest nadal aktualne. Dlaczego skasowano mój post skierowany do  Cascadera a dotyczący Jacka już nie doktora Bartosiaka, Wielomskich i Karonia? Nie było w nim nic obraźliwego, ani dla pana  Cascadera, ani dla powyższych. Ot suche wnioski i obnażanie arkan internetowego „gurostwa” i nowomowy rodem z 1984 Orwella.

Co do Bartosiaka. Nabraliście wody w usta? Na portalu niepodległościowym?
Przecież poniższy materiał jest od T21!
„Co dalej ze światową gospodarką? Trader21 & Jacek Bartosiak”Jak na wieści o plagiacie Bartosiaka zareagował p. Cezary?
Może czas na refleksję i nieco więcej ostrożności w doborze rozmówców?

Ostatnio edytowano 28 dni temu przez NieBoskaKomedia
Krzysztof Miazga
Krzysztof Miazga(@krzysztofitt)
Editor
Odpowiedź do  NieBoskaKomedia
27 dni temu

Nie rozumiem skąd ciągłe picie do Bartosiaka? Czy on jest stałym bywalcem naszego bloga, czy też nagrań Tradera21?

Co do wpisu „Umiejętność czytania, którą pan tylko pozornie nabył”

„Mam tutaj zwykle do czynienia z ludźmi, którzy bez YT i sieci nie potrafią otworzyć słoika z ogórkami a co dopiero swego umysłu, więc spieszą panu z odpowiedzią”

Tutaj zakończę naszą dyskusję i powtórzę jeszcze raz. Każdy wpis, w którym wystąpi ubliżanie innym użytkownikom, będzie kasowany, bez względu na zawartą w nim merytorykę w dalszej części wypowiedzi. Jeśli temat będzie się nagminnie powtarzał ze strony któregokolwiek użytkownika, jego konto zostanie usunięte.

Cascader
Cascader(@cascader)
Odpowiedź do  Krzysztof Miazga
27 dni temu

 Krzysztof Miazga
Panie Krzysztofie, problem z użytkownikiem  NieBoskaKomedia w wczesniej  Novy! polega na tym iż ten użytkownik zamiast prowadzić dyskusje oparta na wymianie racjonalnych argumentów w celu ustalenia stanu faktycznego formułuje notorycznie zdania z fałszywą presupozycją. Nagminnośc tego procederu sugeruje, iż celem jest zrobienie z dyskutanta „glupka”. Nie sa też prawdziwe tezy użytkownika  NieBoskaKomedia, iż on obraża tylko wtedy kiedy jest do tego zmuszony atakiem innych osób na jego osobę.Dowodem na kłamstwo tej tezy było jego niebywale chamskie zachowanie wzgledem uzytkownika  Tomaszabc. Tomek NIGDY nikogo tutaj na forum nie obraził, był najaktywniejszym komentatorem rynku uranu, odszedł z powodu niczym niesprowokowanego ataku  NieBoskaKomedia na jego osobą.
Ponadto, ośmieliłem się kilkukrotnie skontestować mainstreamową tezę o niczym niesprokowanym ataku FR na Ukraine w oparciu o fakty i genezę tego konfliktu. W odpowiedzi nie dostalem zadnych kontrargumentów tylko furię w stosunku do mojej osoby i wyzwiska od – cytuje @Komedie – ruskiej gnidy. Mnie to osobiscie smieszy, ale warto nadmienic, iz prawie nigdy nie bylo reakcji moderacji w stosunku do hejtu jaki mnie spotykal, a wiec wytłuszczona przez was teza o braku akceptacji obrazania innych niestety w praktycznie nie jest skuteczne realizowana. Tyle ode mnie.

Tomaszabc
Tomaszabc(@tomaszabc)
Odpowiedź do  Cascader
27 dni temu

Dostałem powiadomienie na email, że ktoś o mnie wspomniał.
Dziękuję za dobre słowo.

Z racji, że mam potrzebę się dzielić, po odejściu z czynnego udziału w komentarzach, zrealizowałem swoje małe marzenie i zacząłem tworzyć własną stronę:

investb.pl

Chwilowo nie zamieszczam tam zbyt wiele. Nie ma jasnych sygnałów z rynku. W tym momencie po ostatnim pullbacku na moim radarze są spółki srebrne.

lenon
lenon(@lenon)
Odpowiedź do  Krzysztof Miazga
27 dni temu

Zwrócę uwagę nieśmiało, że Polska nie posiada zasobów rudy żelaza, a koszty wydobycia 1 T węgla kamiennego wynoszą średnio 900 PLN, ponieważ przy wydobyciu na jednostkę pracuje 10 razy więcej górników niż np. w USA, a zarobki są tylko o połowę niższe.

TeQ
TeQ(@teq)
28 dni temu

Mam pytanie do wszystkich
Jak to jest, że „za okupacji” były niektóre rady …
w google wpiszcie frazę:
radni żydowscy za okupacji
i można poczytać o samorządach w/w
a co o samorządzie polskim? ;)))
https://przystanekhistoria.pl/pa2/tematy/okupacja-niemiecka/94837,Niemiecka-polityka-okupacyjna-na-ziemiach-polskich.html
W Generalnym Gubernatorstwie zlikwidowano większość polskich instytucji administracyjnych, gospodarczych i sądowniczych. Pozostawiono lokalny samorząd, policję, nazywaną potocznie od koloru mundurów „granatową”. Działał Polski Czerwony Krzyż oraz powołana w 1940 r. Rada Główna Opiekuńcza, zajmująca się organizacją pomocy społecznej. Pierwsze represje spadły na społeczeństwo już na początku okupacji, realizowane przez rozbudowywany stopniowo aparat policyjny, w którym szczególnie złowrogą rolę odegrało gestapo.

😉
No to powodzenia

TeQ
TeQ(@teq)
Odpowiedź do  TeQ
28 dni temu

PS. Dziadek mojej żony:
uciekł z transportu do Auchwitz, potam miał problemy zdrowotne
pomagał RU-desantowcowi (a tego do łagru zesłali po 1945 – ten przeżył, ale co to za życie) ,
miał wyje…ne na ZBoWiD – i nigdy nie wstąpił
powo

NieBoskaKomedia
NieBoskaKomedia(@nieboskakomedia)
Odpowiedź do  TeQ
28 dni temu

Był żydem?
I dlatego ich tak nienawidzisz?

Wszak największymi antysemitamii, są sami żydzi.

supermario
supermario(@supermario)
Odpowiedź do  NieBoskaKomedia
28 dni temu

Czy aby @NieBoskaKomedia nie ma jakiejś obsesji z tą nienawiścią ?

supermario
supermario(@supermario)
Odpowiedź do  TeQ
28 dni temu

Prababka Supermaria trafiła do Auchwitz ,bo doniósł na nią dalszy sąsiad , oczywiście po wojnie wydało się kto bo skrupulatni Niemcy nie zdążyli zniszczyć papierów. Wujek Supermaria też trafił z ojcem do Auschwitz . Wujek przeżył ( nawet uratował życie przyszłemu premierowi PRL Józefowi Cyrankiewiczowi ) , jego ojciec niestety nie. Premier Cyrankiewicz chciał go zrobić dyrektorem Gdańskiej Stoczni , ale wujek wolał kręcić lody na CPNie . Jak przez przypadek puścił z dymem budę salwował się ucieczką do Francji. W latach 80 Supermario prosił go aby zabrał Supermaria do Francji to tylko powiedział – siedź chłopak tutaj tam jest jeszcze większa komuna niż w Polsce.

NieBoskaKomedia
NieBoskaKomedia(@nieboskakomedia)
Odpowiedź do  supermario
28 dni temu

Super, poczytaj większość wpisów @TeQa o żydach i wrócimy do rozmowy.
Ja także nie pałam miłością do nacji takich jak Rosjanie czy Niemcy, ze zrozumiałych wzgledów- jak pisałem i jedni i drudzy mordowali mi rodzinę, ale tutaj promowanie antysemityzmu trwa całymi latami. Wystarczy cofnąć się do czasu, kiedy brylował tu niejaki  Jot & friends. Ja wszystko rozumiem, żydowska banksterka itd. ale bez przesady.

supermario
supermario(@supermario)
Odpowiedź do  NieBoskaKomedia
28 dni temu

Supermario kierując się mądrością KK stara się nie oceniać ludzi lecz ich czyny , a to nie to samo. Pisząc Niemcy , Rosjanie itd. Supermario ma nadzieję , że wszyscy odwołują się do ogółu.

NieBoskaKomedia
NieBoskaKomedia(@nieboskakomedia)
Odpowiedź do  supermario
27 dni temu

Ludzie pod presją czy w stresie wyprawiają cuda. A wtedy same czyny nic nie znaczą.
Mnie nie interesują ludzkie czyny, a to czy mam do czynienia z człowiekiem mądrym czy głupcem. Bez znaczenia czy to żyd, muzułmanin, arab, katolik itd.
Znałem takich, którzy leżeli krzyżem w kościele, podczas mszy w zbiórkach dawali na biednych, a po mszy tłukli żony i dzieci do nieprzytomności. Religijny fanatyzm jest najgroźniejszy, faszyści mieli na klamrach napis:”Bóg z nami” i w większości wraz z samym Hitlerem który podkreślał, że chrześcijaństwo jest fundamentem państwiwości niemieckiej, byli katolikami. Dlatego piętnuję fanatyzm w każdej formie- od czarnej, poprzez czerwoną- aż do zielonej! Nie toleruję antysemityzmu. Liczy się człowiek, a nie to, w co wierzy.

Rosjanie i Niemcy, jak pokazuje historia, są narodami obarczonymi genetycznie skłonnościami do przemocy, wywoływania wojen czy uznawania swej rasy ponad inne. Dlatego jako Polak, staram się bardzo uważać na przedstawicieli tych nacji.

Ostatnio edytowano 27 dni temu przez NieBoskaKomedia
Hansclox
Hansclox(@hansclox)
Odpowiedź do  NieBoskaKomedia
27 dni temu

„Rosjanie i Niemcy, jak pokazuje historia, są narodami obarczonymi genetycznie skłonnościami do przemocy, wywoływania wojen czy uznawania swej rasy ponad inne
Dlatego jako Polak, staram się bardzo uważać na przedstawicieli tych nacji.”

Z jednej strony racja A z drugiej strony system decyduje. W Niemczech puki jest jakaś tam demokracja nie powinno być problemu.
Niestety w Rosji nic się nie zmieniło więc ten naród wciąż stanowi identyczne zagrożenie.

supermario
supermario(@supermario)
Odpowiedź do  NieBoskaKomedia
27 dni temu

Samo pojęcie mądrości czy głupoty oraz oceny moralnej czynów nie da się oderwać od kontekstu religijnego. Tu by trzeba się zastanowić , w której religii etyka stoi na najwyższym poziomie. Człowiek w swej naturze ma ciągotki do złego ale jak mówi Księga Przysłów 20:16 – bo prawy siedmiokroć upadnie i wstanie , a występni w nieszczęściu upadną. Z tymi faszystami , a raczej narodowymi socjalistami Supermario byłby ostrożny i nie ulegał lewicowej propagandzie. Wystarczy zapoznać się książką „Okultystyczne źródła nazizmu ” Nicholasa Goodrick-Clarkea , albo zastanowić się dlaczego skoro fundamentem niemieckości miało być chrześcijaństwo na sztandarach zamiast krzyża widniała swastyka , a na mundurach SS runy ? Na koniec niech @NieBoskaKomedia zastanowi nad kwestią wiary żywej , a deklaratywnej.

Nowa nienormalnosc
Nowa nienormalnosc(@nowa-nienormalnosc)
Odpowiedź do  NieBoskaKomedia
27 dni temu

„Rosjanie i Niemcy, jak pokazuje historia, są narodami obarczonymi genetycznie skłonnościami do przemocy, wywoływania wojen czy uznawania swej rasy ponad inne
Dlatego jako Polak, staram się bardzo uważać na przedstawicieli tych nacji.”

Dlaczego więc odmawiasz innym prawa do „uważania na przedstawicieli innych nacji” na podstawie własnych obserwacji, bądź doświadczeń życiowych? Ja na przykład uważam bardzo na klientów z Izraela. Słabo płacą. Nauczona doświadczeniem, palcem nie kiwam bez pełnej przedpłaty.

Czytam to forum od 10 lat z hakiem i pamiętam czasy, kiedy mógł tu pisać każdy. Rusofil, rusofob, germanofil, antysemita, filosemita, sprzedawca paneli i kolorowych landrynek, i wieszczący upadek, bądź też wzlot dolara. To jest właśnie wolność słowa, tobie obca.

Odkąd jednak zacząłeś tu wprowadzać „nową jakość” jest, jak jest. Zaiste jestem ciekawa, co na to Trader i jego zespół, ale raczej wydają się zadowoleni.

Na tym etapie zastanawia mnie już tylko, czy Twoje prezentowane tu „poglądy” na każdy temat, dziwnie zbieżne, mają coś wspólnego z tym:

https://pch24.pl/amerykanie-zalozyli-z-polskim-msz-miedzynarodowa-grupe-beda-zwalczac-dezinformacje-czy-niezalezny-przekaz/

„UCG będzie piętnować „dostawców kremlowskiej dezinformacji” i wspierać ukraińską propagandę wojenną.

„James Rubin, specjalny wysłannik i koordynator Global Engagement Center Departamentu Stanu, który zajmuje się kwestią dezinformacji, zaznaczył podczas otwarcia inicjatywy Ukraine Communications Group w Warszawie, że nowa jednostka składająca się z kilkunastu przedstawicieli Zachodu będzie miała siedzibę w Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.”

„Global Engagement Center, na czele którego stoi Rubin, obecnie jest uwikłane w szereg procesów w USA z powodu niedopuszczalnych działań cenzorskich i atakowania prawicowych mediów.

Schellenberger wskazał, że urzędnicy rządowi zostali „przyłapani” na wielokrotnym naciskaniu na portale społecznościowe, platformy medialne, by cenzurowały nieprzychylne dla nich treści. Rząd USA finansował organizacje, które wywierają presję na reklamodawców, aby bojkotowali organizacje medialne i platformy społecznościowe, odmawiające cenzury i/lub szerzących dezinformację, w tym rzekome teorie spiskowe.

NieBoskaKomedia
NieBoskaKomedia(@nieboskakomedia)
Odpowiedź do  Nowa nienormalnosc
27 dni temu

☆Czytam to forum od 10 lat z hakiem i pamiętam czasy, kiedy mógł tu pisać każdy. Rusofil, rusofob, germanofil, antysemita, filosemita, sprzedawca paneli i kolorowych landrynek, i wieszczący upadek, bądź też wzlot dolara. To jest właśnie wolność słowa, tobie obca☆

I teraz się dobrze zastanów, kto pomylił miejsce w jakim pisuje. Wszak to portal głównie inwestycyjny. Wskażesz choć jeden swój wpis w powyższym temacie?
Nawiasem mówiąc, chyba raczej chodzi o trafne inwestycje czy projekcje na przyszłość np. złotówki czy dolara? Rozumiesz slowo inwestycja?

Wolność słowa, nie leży w czynieniu co się podoba, cytując rodzimego wieszcza. Chcialo by się napisać:
„Nie leży w pisaniu co się podoba i gdzie się podoba!”
Jeśli dla ciebie wolność slowa, to przyzwolenie na szerzenie antysemityzmu czy jakikolwiek inny fanatyzm religijny vulgo na rusofilię po tym wszystkim czego doświwdczyli nasi rodacy, rodzice czy dziadkowie, to nie mamy o czym rozmawiać.
Bo co innego „uważać na klientów z Izraela” a co innego szerzyć antysemityzm i nazywać żydów- żymianami.

„Odkąd jednak zacząłeś tu wprowadzać „nową jakość” jest, jak jest.”

Ja pamietam natomiast twoje wpisy, o Ukraińcach, Żydach czy wyrwane z kontekstu opowiastki- tak naprawdę dotyczące niczego. Wieczne ataki ad personam, od tak- tylko dla draki.
Ludzie, którzy pisali na tym blogu o finansach. a raczej próbowali, nie mogli się przebić przez takich jak ty. I dlatego ich tu nie ma. Nie rozumiesz, że blog finansowy to nie miejsce na opowieści o Ukraińcach z nad garnków w czasie gotowania czy pełna wyżywka w trudne dni.
Powiem ci tak. Jeśli sprawi ci to przyjemność, to zrobię ci tu miejsce- przecież od lat głównie ci o to chodzi. Tu nie toleruje się inności, wszyscy muszą być tacy sami i pisać czy mówić to samo co reszta starego blogowego towarzystwa wzajemnej adoracji? A jak nie,  TeQ zrobi ankietę i won z nim? Nieprawdaż?

Cieszę się, że po tylu latach, ktoś w tym kraju będzie monitorował ruchy komunistów, ukrywajacych się zarówno pod płaszczykami „wolnościowców” , rusofili, zielonych od nowego ładu czy demokratów. Albowiem Europa, Stany czy reszta świata jest nimi przesiąknięta do cna. Wszak oni mogą pisać wszystko jako socjaliści!
Nie popieram jakiejkolwiek kontroli, ale jeśli miałbym wybierać- to wybiorę zawsze zachodniego hegemona.

Żegnam się z panią.
Bezpowrotnie i bez żalu z tego powodu.

Ostatnio edytowano 27 dni temu przez NieBoskaKomedia
Nowa nienormalnosc
Nowa nienormalnosc(@nowa-nienormalnosc)
Odpowiedź do  NieBoskaKomedia
27 dni temu

I teraz się dobrze zastanów, kto pomylił miejsce w jakim pisuje.

Nie tobie o tym decydować.

Od decydowania o tym, do czego służy forum, kto i o czym tu pisze, to raczej jest IT, a nie ty. Nic prostszego jak zablokować mi konto, albo napisać do mnie maila, stara, dziękujemy za zaangażowanie, ale weź oddal się i więcej nie pisz, to nie miejsce dla ciebie. Naprawdę nie mam z tym problemu. Może wpadł do spamu, albo ktoś tu jednak lubi moje opowieści dziwnej treści? Dopóki to nie nastąpi, wybacz, ale nie ty mi będziesz mówił co mam robić i o czym pisać. Niezła megalomania, choć mam inną koncepcję co do źródła tego zjawiska.

Co do inwestycji to mam to do siebie, że interesują mnie inwestycje w rzeczy, na które mam wpływ, a nie „projekcje” i zgaduj zgadule, choćby nawet trafne, co zrobi jakiś CEO za kałużą, albo niezrównoważony Milei. Może sprawdź też sobie słońce, co na temat różnych rodzajów inwestycji mówi twoja Lyn Alden, i którą uważa za najlepszą. Wtedy przestaniesz się tak dziwić.

Wolności słowa w ogóle jak widać nie rozumiesz. Ta jest TYLKO wtedy, kiedy nie ma cenzury lub autocenzury, i można „szerzyć”, co się chce. W KAŻDYM innym przypadku to już nie jest wolność słowa. Dlaczego tak ciężko ci to pojąć? Czyżbyś miał trudności z odkręceniem tego słoika?

Na temat Ukraińców w Polsce to może jednak nie wchodź, z dobrej woli ci radzę, bo jednak minęły już dwa lata, Polacy mają już zdobyte kolejne doświadczenia życiowe i może się okazać, że ciężko ci będzie w tym temacie.

Ludzie, którzy pisali na tym blogu o finansach. a raczej próbowali, nie mogli się przebić przez takich jak ty. I dlatego ich tu nie ma. Nie rozumiesz, że blog finansowy to nie miejsce na opowieści o Ukraińcach z nad garnków w czasie gotowania czy pełna wyżywka w trudne dni.

Po pierwsze: how cliché. Przykryjmy to zasłoną żenady.

Po drugie: „znad” piszemy razem, Polaku.

Ludzie pisali tu o wszystkim, wątki bywały różne, od finansowych, przez religijne, geopolitykę, zdrowie, lokalną politykę itd. Czasem dali sobie po razie, ale generalnie było całkiem miło i rodzinnie. Przede wszystkim było co poczytać.

Nie ma ich tu tylko i wyłącznie z twojego powodu, co jest jasne dla większości użytkowników. To ty sprawiłeś, że forum umiera, choć trzeba przyznać, że czasem dwoiłeś się za troje pod różnymi nickami. Congratulations. Oto twoje osiągnięcie.

I skoro tak blisko ci do hegemona, to wypadałoby wiedzieć, jak odmienia się słowo „statua”… StatuŁo ty.

Konrad Pietruszka
Konrad Pietruszka(@konraditt)
Editor
Odpowiedź do  Nowa nienormalnosc
27 dni temu

Witam serdecznie,

odnoszę się do wszystkich osób z tego wątku.

Uprzejmie proszę o dyskusję zgodną z tematyką bloga. Kolejne wpisy, w których będzie wymiana ciosów pomiędzy użytkownikami, odbiegające od standardów kulturalnej dyskusji będą kasowane. Innymi słowy zamykam ten wątek a nowe wpisy w sekcji komentarzy będą 2x bardziej moderowane.

Z uwagi na to, że NieBoskaKomedia otrzymywał już w przeszłości ostrzeżenia, kolejne naruszenie standardu dyskusji na naszym portalu skończy się permanentnym banem bez ostrzeżenia.

Pozdrawiam,
Konrad ITT

WVW
WVW(@wvw)
28 dni temu

Cześć, Trader21 w pewnym momencie wspomina o tym że media głównego nurtu starają się ukryć fakty o imigrantach, a ja zastanawiam się jakie media nie są głównego nurtu?

jsc
jsc(@jsc)
Odpowiedź do  WVW
28 dni temu

Ukrywają? Właśnie ruszyło hurr durr, bo Niemce podrzucajo!!!

supermario
supermario(@supermario)
28 dni temu

Ozdyk: Inwazja ruszyła!
Ozdyk: Inwazja ruszyła! – BanBye

Inżynierowie , lekarze , a także piłkarze.

lenon
lenon(@lenon)
Odpowiedź do  supermario
28 dni temu

Oraz pracownicy poczty i papież, a na końcu rusza do akcji sam Frank Drebin 🙂

supermario
supermario(@supermario)
28 dni temu

Supermario nie zgadza się z T21 w sprawie tych 15 decyzyjnych komisarzy. Za sznurki pociąga ktoś z cienia czego dowodem jest casus komisarza Wojciechowskiego.

UE rozgryzł śp. pan Krzysztof Karoń i świetnie zdiagnozował jej dalszą przyszłość.

Przemo183
Przemo183(@przemo183)
28 dni temu

Odnosząc się do wypowiedzi na temat JKM. Zgadzam się. Znam 4 osoby, które chciały głosować na Konfederację, ale za sprawą „lekkiej pedofilii”, opowiadaniu o kobietach jako AGD czy wprost mówieniu, że kobieta do polityki to powinna mieć dostęp z poziomu garnka w domu, a nie w formie czynnego i biernego prawa wyborczego, zwyczajnie zagłosowali na…3 drogę bo ba czubków głosować nie będą.

Hansclox
Hansclox(@hansclox)
Odpowiedź do  Przemo183
28 dni temu

Ideologia zamordyzmu.
Dlatego nie Ważne czy są za przedsiębiorcami czy za wolnością czy czym tam jeszcze to popularności z tego nie będzie szczególnie w dobie tego co zamordysci robią na Ukrainie i w jakim celu.

jsc
jsc(@jsc)
29 dni temu

Z wieści, które ostatnio do dochodzą to nasuwa mi się wniosek, że hurr durr niekoniecznie jest najlepszą metodą obrony polskiego munduru. W tym wypadku akurat daliście się wkręcić obronę łajdaków, którzy strzelali do swoich… https://tvn24.pl/polska/zolnierze-zatrzymani-po-strzalach-na-granicy-przemyslaw-wipler-to-nie-byl-pierwszy-raz-uzycia-w-sposob-nieprawidlowy-broni-przez-konkretnych-zolnierzy-st7964916

Przemo183
Przemo183(@przemo183)
Odpowiedź do  jsc
28 dni temu

Czekaj czekaj. Wipler mimo, że go dość poważam to nie jest osoba która wie wszystko. Ale pomijając źródło informacji.

Po pierwsze. Ani ŻW, ani organy Państwa, na czele z Panem ministrem obrony czy premierem nie wspominają o nieprawidłowościach, a wręcz przeciwnie, stwierdzili, że to ŻW i organy Państwa z prokuratorem na czele działali nielegalnie i zgnoili polskich żołnierzy.

Ale pomijając to jaki będzie wynik śledztwa, to informacja wśród żołnierzy oraz do społeczeństwa popłynęła brzmiała:
„Strzelasz do migranta mimo, że jest zagrożeniem, to cię uwalimy”.
I jeśli nawet żołnierze nie mają odpowiednich informacji, nie mają odpowiednich szkoleń i czują się bardziej zagrożeni od strony państwa któremu służą, to MINISTER, PREMIER oraz wszyscy dowódcy są winni śmierci żołnierza, bo to przez takie nietransparentne działanie żołnierze boją się reagować, a brak reakcji doprowadziła do tragedii.

Reasumując.
Nie ważne jaka była prawda na tamtą chwilę. Ważne jest to jak zastraszono żołnierzy którzy przez działania państwa byli sparaliżowani pod względem możliwości reakcji.
Do tego żołnierze dostawali jasne informacje. Zakaz strzelania, a zalakowane magazynki miały pozostać w stanie nienaruszonym.
O syfie na granicy pod względem organizacji, dowodzenia i podziale kompetencji nie wspominając.

jsc
jsc(@jsc)
Odpowiedź do  Przemo183
28 dni temu

A ja z kolei Wiplera nie poważam… ale po co miałby iść w takie łgarstwo skoro wcześniej czy póżniej to musi wyjść?

Przemo183
Przemo183(@przemo183)
Odpowiedź do  jsc
28 dni temu

Absolutnie nie twierdzę, że Wipler kłamie. Mi chodzi jednak o to, że po sieci oraz wśród żołnierzy niesie się „użyli broni wobec migrantów w formie ostrzegawczej i ich zamknęli. Lepiej nie używać”. Ponadto ci żołnierze stoją tam i w zasadzie nie mają żadnego prawa tam działać. Premier musiałby wprowadzić tam stan wyjątkowy, bo inaczej wg naszych ustaw to oni powinni tam tylko wspomagać SG.

jsc
jsc(@jsc)
Odpowiedź do  Przemo183
28 dni temu

Spokojnie… nowelizacja ustawy o obronie ojczyzny ma pozwolić na specjalne operacje wojskowe na terytorium kraju.

Przemo183
Przemo183(@przemo183)
Odpowiedź do  jsc
28 dni temu

Czyli do tej pory te działania były nielegalne?

A co do ustawie, która ma pozwolić…Przecież wystarczy wprowadzić stan wyjątkowy. Zmiana ustawy pod pozorem sytuacji na granicy oznacza, że zmienia się ustawę na wypadek sprzeciwu obywateli.

jsc
jsc(@jsc)
Odpowiedź do  Przemo183
28 dni temu

Jak przeszła specjalna operacja sanitarna to przejdzie i wojskowa… Tak, nadchodzi era nielegalnych stanów nadzwyczajnych.

Przemo183
Przemo183(@przemo183)
Odpowiedź do  jsc
27 dni temu

Po przemyśleniu sprawy stwierdzam, że o ile Wipler może mówić prawdę, to znaczy tak mu się wydaje, bo na komisji takie właśnie było stanowisko ministerstwa, o tyle cała historyjka może być zmyślona i zeznania spreparowano. Skoro przeszło bez echa to, że gość nie żyje, a aresztowania wyszły przypadkiem, to i zmuszenie kilku dowódców i „kolegów” nie stanowiło problemu.

A jak wiadomo martwy bronił się nie będzie więc zrzućmy to na niego 😉

jsc
jsc(@jsc)
Odpowiedź do  jsc
26 dni temu

I jak się okazuje to sprawa wisi nie tylko na Wiplerze… https://krytykapolityczna.pl/kraj/incydent-na-granicy-tusk-wiedzial/
(…)rzech rozmówców potwierdziło, że stojący za zaporą migranci nie stwarzali bezpośredniego zagrożenia dla żołnierzy – w przeciwieństwie do ich samych, patrolujących zaporę parami oddalonymi od siebie o kilkaset metrów. 43 strzały, które padły wzdłuż płotu (kwestię strzelania przez granicę ma dopiero wyjaśnić prokuratura, a potwierdził ją tylko jeden z rozmówców Czuchnowskiego) wiązały się z ryzykiem, że polscy bohaterowie „mogli się pozabijać”.(…)

Powiązane wpisy