Optymalizacja podatkowa

Optymalizacja podatkowa z Independent Finance

Optymalizacja podatkowa bardzo często jest postrzegana negatywnie. Najczęściej myli się ją z „unikaniem opodatkowania”, które faktycznie jest nielegalne. To po prostu lekceważenie spłaty bieżących zobowiązań.

Dla odmiany, wspominając o optymalizacji podatkowej, mówimy o rozwiązaniach w pełni legalnych, zakładających działania z poszanowaniem prawa.

Nazywam się Mateusz Tomczyk i od lat jestem dyrektorem finansowym w Independent Trader oraz Independent Finance. Wraz z moim zespołem od dłuższego czasu prowadzimy portal www.jaknieplacicpodatkow.pl. Tam też znajduje się nasza pełna oferta z zakresu optymalizacji podatkowej, zakładająca wykorzystanie różnych jurysdykcji. Dotychczasowe działania? Na tą chwile posiadamy ponad 500 zadowolonych klientów, którzy z naszą pomocą założyli spółkę w atrakcyjnych jurysdykcjach. Do tematu prowadzenia zagranicznej spółki podchodzimy kompleksowo. W każdej z oferowanych przez nas jurysdykcji posiadamy partnerów biznesowych, prawników oraz zaufane biuro księgowe. Współpraca nie kończy się na samym założeniu spółki. Jeśli w późniejszym etapie działań pojawiają się pytania - jesteśmy do dyspozycji. Nasi klienci otrzymują też na bieżąco informacje (tzw. alerty), o znaczących zmianach prawnych, Jednocześnie, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, my ze swojej strony natychmiast wprowadzamy nowe rozwiązania, dopasowane do zmienionego prawa.

W życiu każdego przedsiębiorcy przychodzi czasem taki moment, kiedy zadaje sobie pytanie: czy muszę płacić tyle podatków? Może nie ma takiej konieczności?

W praktyce istnieje wiele rozwiązań, które mogą zaoszczędzić nam nerwów związanych z podatkami. Należy jedynie odpowiednio podejść do tematu i skorzystać z pomocy. Zespół Independent Finance dysponuje wiedzą na temat optymalizacji podatkowej zarówno w Polsce, jak i w innych jurysdykcjach.

 

Oferujemy pomoc w prowadzeniu działalności między innymi w krajach takich jak:

- Estonia

- Wielka Brytania

- Szwajcaria

- Gruzja

Każda jurysdykcja oferuje określone możliwości i korzyści np. zerowy lub znikomy podatek dochodowy, korzystną umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania czy zerowy VAT od oferowanych usług. Nie zawsze można otworzyć podmiot zagraniczny, w szczególności, jeżeli nasz biznes opiera się na fizycznej działalności na terytorium kraju. W tym przypadku warto wybrać odpowiednią formę działalności w ramach prawa krajowego, by od samego początku zminimalizować koszty związane z PIT/CIT oraz ZUS.

 

Oferujemy następujące usługi:

- Konsultacje indywidualne

- Założenie spółki w przyjaznych jurysdykcjach podatkowych oraz opiekę prawną przez cały okres współpracy

- Planowanie podatkowe

- Alerty podatkowe

- Uzyskiwanie licencji w UE

- Crowdfunding i ICO

- Zdobycie licencji dla giełdy kryptowalut

 

Jeżeli jesteś zainteresowany optymalizacją podatkową zapraszamy do kontaktu tutaj.

 

Zachęcamy także do zapoznania się z cyklami wywiadów z Mateuszem Tomczykiem, z których można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat możliwości optymalizacji podatkowej. Materiały znajdziecie tutaj.

KURS
EURPLN 4.69 +0.24%
USDPLN 4.45 +0.16%
CHFPLN 4.77 +0.67%
GBPPLN 5.48 +0.87%
EURUSD 1.06 -0.02%
KURS
Złoto 1,816.75 +0.84%
Srebro 23.89 +2.50%
Platyna 1,030.80 +1.47%
Pallad 1,958.53 +2.26%
KURS
Ropa Brent 76.85 -0.67%
Ropa WTI 72.13 -0.77%
Gaz ziemny 6.24 +2.53%
Miedź 3.89 +0.03%