Optymalizacja podatkowa

Optymalizacja podatkowa z Independent Finance

Optymalizacja podatkowa bardzo często jest postrzegana negatywnie. Najczęściej myli się ją z „unikaniem opodatkowania”, które faktycznie jest nielegalne. To po prostu lekceważenie spłaty bieżących zobowiązań.

Dla odmiany, wspominając o optymalizacji podatkowej, mówimy o rozwiązaniach w pełni legalnych, zakładających działania z poszanowaniem prawa.

Nazywam się Mateusz Tomczyk i od lat jestem dyrektorem finansowym w Independent Trader oraz Independent Finance. Wraz z moim zespołem od dłuższego czasu prowadzimy portal www.jaknieplacicpodatkow.pl. Tam też znajduje się nasza pełna oferta z zakresu optymalizacji podatkowej, zakładająca wykorzystanie różnych jurysdykcji. Dotychczasowe działania? Na tą chwile posiadamy ponad 500 zadowolonych klientów, którzy z naszą pomocą założyli spółkę w atrakcyjnych jurysdykcjach. Do tematu prowadzenia zagranicznej spółki podchodzimy kompleksowo. W każdej z oferowanych przez nas jurysdykcji posiadamy partnerów biznesowych, prawników oraz zaufane biuro księgowe. Współpraca nie kończy się na samym założeniu spółki. Jeśli w późniejszym etapie działań pojawiają się pytania - jesteśmy do dyspozycji. Nasi klienci otrzymują też na bieżąco informacje (tzw. alerty), o znaczących zmianach prawnych, Jednocześnie, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, my ze swojej strony natychmiast wprowadzamy nowe rozwiązania, dopasowane do zmienionego prawa.

W życiu każdego przedsiębiorcy przychodzi czasem taki moment, kiedy zadaje sobie pytanie: czy muszę płacić tyle podatków? Może nie ma takiej konieczności?

W praktyce istnieje wiele rozwiązań, które mogą zaoszczędzić nam nerwów związanych z podatkami. Należy jedynie odpowiednio podejść do tematu i skorzystać z pomocy. Zespół Independent Finance dysponuje wiedzą na temat optymalizacji podatkowej zarówno w Polsce, jak i w innych jurysdykcjach.

 

Oferujemy pomoc w prowadzeniu działalności między innymi w krajach takich jak:

- Estonia

- Wielka Brytania

- Szwajcaria

- Gruzja

Każda jurysdykcja oferuje określone możliwości i korzyści np. zerowy lub znikomy podatek dochodowy, korzystną umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania czy zerowy VAT od oferowanych usług. Nie zawsze można otworzyć podmiot zagraniczny, w szczególności, jeżeli nasz biznes opiera się na fizycznej działalności na terytorium kraju. W tym przypadku warto wybrać odpowiednią formę działalności w ramach prawa krajowego, by od samego początku zminimalizować koszty związane z PIT/CIT oraz ZUS.

 

Oferujemy następujące usługi:

- Konsultacje indywidualne

- Założenie spółki w przyjaznych jurysdykcjach podatkowych oraz opiekę prawną przez cały okres współpracy

- Planowanie podatkowe

- Alerty podatkowe

- Uzyskiwanie licencji w UE

- Crowdfunding i ICO

- Zdobycie licencji dla giełdy kryptowalut

 

Jeżeli jesteś zainteresowany optymalizacją podatkową zapraszamy do kontaktu tutaj.

 

Zachęcamy także do zapoznania się z cyklami wywiadów z Mateuszem Tomczykiem, z których można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat możliwości optymalizacji podatkowej. Materiały znajdziecie tutaj.

KURS
USDPLN 4.32 -0.31%
EURUSD 1.07 -0.05%
EURPLN 4.60 -0.35%
GBPPLN 5.29 -0.66%
CHFPLN 4.76 -0.64%
KURS
Złoto 1,947.65 +0.53%
Srebro 23.85 +1.13%
Pallad 1,255.03 -0.85%
Platyna 936.25 +1.49%
KURS
Miedź 3.70 +0.27%
Ropa Brent 93.55 +0.02%
Ropa WTI 90.12 +0.26%
Gaz ziemny 2.62 -1.28%