Search
Close this search box.

W co aktualnie inwestuje Trader21? 

Drodzy Czytelnicy,

zapraszam Was do obejrzenia drugiej części wywiadu, jakiego udzieliłem Wojtkowi Sirykowi z NamZalezy.pl. W odróżnieniu od pierwszego nagrania, które zostało opublikowane tydzień temu, tym razem skupiliśmy się mocniej na tematach inwestycyjnych. Podczas rozmowy poruszyliśmy następujące kwestie:

  • Jak wygląda rynek nieruchomości w Polsce?
  • Jaki wpływ na giełdę mogą mieć tegoroczne wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych?
  • Co przyczyniło się do wystrzału cen złota i srebra?
  • Jakie perspektywy ma przed sobą polski złoty?
  • Co dalej z polską giełdą?  
  • Jaki będzie kolejny krok FED?
  • Co słychać na rynku kryptowalut?

Miłego oglądania!

29 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Informacji zwrotnych
View all comments
gloslukasz
gloslukasz(@gloslukasz)
13 dni temu

Dziś poszła przez media wiadomość, że bardziej opłaca się w Polsce wynajmować mieszkanie niż kupować je na kredyt. Widać, że rynek docenił wieloletnie starania polityków. Może to dobry moment, żeby zaczęła się w Polsce wreszcie jakaś dyskusja na temat programów tzw. wsparcia przy zakupie mieszkania, zgrabnie nazywanych Deweloper+.

https://bezprawnik.pl/najem-tanszy-niz-kredyt/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR1Qs1lQNNfdlvbwZXpRheUXTScKnP0IO1VCyyHJcqxsu83_lgs7JYOijXA_aem_rtD5uLY4HPcTdjZ7J_8weA

Hansclox
Hansclox(@hansclox)
Odpowiedź do  gloslukasz
13 dni temu

Nie wiem czy dyskusja coś da PiS rozregulowal rynek kredytem więc tetaz są 2 wyjścia.
1. Pompowac.
2. Oczyścić czytaj Dac upaść.

Jak myślisz co wybiorą politycy?

gloslukasz
gloslukasz(@gloslukasz)
Odpowiedź do  Hansclox
13 dni temu

Obawiam się, że pozostanie to niestety pytaniem retorycznym, wiadomo jak to działa. Zatrzymanie dopłat do nieruchomości przystopuje wzrost cen. To spowoduje problemy części właścicieli nieruchomości oraz deweloperów, te zaś mogą promieniować na branże takie jak budownictwo. To rzeczywiście jest trudność, którą niełatwo będzie obejść albo załagodzić. Będzie bardzo nieprzyjemnie, a to dla rządu oznacza kłopoty.

To jest to, co już widać. To czego jeszcze nie widać, to bańka na nieruchomościach, która jak powstanie, to niechybnie pęknie – a wtedy będziemy mieli taką pożogę, że wymiecie kawał rynku. I wtedy rząd albo nie będzie w stanie zrobić już nic, albo obmyśli takie wsparcie, że przekręty w Orlenie się schowają. Nie chce mi się wierzyć, że nikt w rządzie nie rozważał takiej ewentualności. W każdym razie pewnie i tak zrobią to, co będzie im się opłacało tu i teraz.

X_zAc_X
X_zAc_X(@x_zac_x)
14 dni temu

Mieszkania to dominujaca forma inwestycji. Na rynku brakuje natomiast pewnych rozwiązań budowalnych na które również byłby spory popyt. Mam na myśłi małe domy o metrażu do 100m2 budowane w nowoczesny sposób – przykładowo z prefabrykatów.

gloslukasz
gloslukasz(@gloslukasz)
14 dni temu

Dużo się dzieje w PKP Cargo. Spółka jest tak dalece sprywatyzowana, że zupełnie przypadkowo akurat po wyborach zmienił się zarząd. I nagle pod nowym zarządem czołowy przewoźnik cargo w Polsce okazuje się w zasadzie bankrutem: https://www.rp.pl/transport/art40741001-pkp-cargo-chce-postepowania-sanacyjnego-zarzad-zlozyl-wniosek-w-sadzie

Pytanie brzmi: czy do wszystkiego doprowadziła skala niegospodarności za PiSu, czy interesy polityczne obecnego rządu? W końcu firma ma znaczenie strategiczne.

Hansclox
Hansclox(@hansclox)
Odpowiedź do  gloslukasz
13 dni temu

Skala niegospodarnosci PiS.

Prawdą tutaj trochę nie modna. Mnie moda nie interesuje.

Lech
Lech(@lech)
18 dni temu

Pierwszy raz w historii mamy trzy mega bańki , na nieruchomościach , na akcjach i na długach/obligacjach tego nigdy nie było ,a do tego biliony utopione w krypto śmieciach dla jaj nazywanych walutami na których zarabia USA i jednocześnie tworzy u siebie te śmieci zamiast realną produkcję bo 40% zysku z tej produkcji badziewia tam trafia , naturalnie dużo łatwiej produkować krypto śmieci niż wydobyć prawdziwe złoto , czy srebro , czy coś realnego wartościowego, dlatego jeszcze nie zakazano obrotu śmieciem , ale załamać się może zawsze i w każdej chwili jak ostatnio Koreański śmieć ( wojna z konkurencją?)

janusz_biznesu
janusz_biznesu(@janusz_biznesu)
Odpowiedź do  Lech
17 dni temu

Na akcjach nie ma żadnej bańki, może poza paroma przypadkami. W 2020 roku wpompowano 40% dolarów do obiegu, akcje muszą rosnąć aby nadrobić wycenę w pustym pieniądzu.

Spy
Spy(@spy)
Odpowiedź do  janusz_biznesu
14 dni temu

Oczywiście, że na akcjach nie ma żadnej bańki, nie wiem skąd wogóle taka teza…

Krzysztof Miazga
Krzysztof Miazga(@krzysztofitt)
Editor
18 dni temu

@USA

Z prasy wynikało, że sporo wyborców w USA jest niepewnych, czy Joe Biden nie jest już za stary na kolejną kadencję w Białym Domu. Bardzo możliwe, że debata rozwiała ich wątpliwości.

Poniższa grafika pokazuje, jak zmieniało się poparcie dla oby kandydatów podczas wystąpienia.

comment image

Trump zyskał ponad 10% na rzecz Bidena.

Kluczowy miał być moment, w którym Biden pogubił myśli przy wypowiedzi o sytuacji ekonomicznej USA.

https://www.youtube.com/watch?v=2wf1eA3QUC4

Dzisiaj możemy znaleźć nagłówki mówiące, że właśnie takie gafy obecnego prezydenta budzą obawy związane z wiekiem.

„Who won the Biden-Trump debate? Biden’s freeze draws age concerns”

Eksperci stwierdzili, że podczas czwartkowego wieczoru na scenie zauważalne były ostre różnice w kondycji obu kandydatów i argumentowali, że pozbawiona energii postawa Bidena może mu zaszkodzić w nadchodzących wyborach.

W jednym z najbardziej decydujących momentów debaty Biden zrobił dłuższą pauzę i zamarł, odpowiadając na pytanie dotyczące gospodarki. Jąkając się, prezydent kontynuował, ale zaczął mówić o COVID-19 i służbie zdrowia (link powyżej).

Nawet niektórzy demokratyczni zwolennicy Bidena uważają, że jego „zastygnięcia” na scenie i nieco „drewniany” występ przechyliły szalę na korzyść Trumpa.

Trump starał się podkreślić wolniejsze reakcje Bidena, mówiąc w pewnym momencie: „Naprawdę nie wiem, co powiedział na koniec i nie sądzę, żeby on też wiedział, co powiedział”.

Thomas Whalen, profesor na Uniwersytecie Bostońskim, studiujący kolejne prezydentury USA stwierdził, że Biden „wygląda na swój wiek”, podczas gdy Trump jest „bardziej opanowany i trzyma się swoich argumentów”.

Aaron Kall, dyrektor programu debat na Uniwersytecie Michigan, zasugerował, że przerwy Bidena „mogą wywołać niekończące się cykle newsów na temat [jego] wieku i kondycji na kolejną kadencję”.

Kilka komentarzy:

„Ta debata jasno pokazuje, że naleganie na Bidena na kandydowanie na kolejną kadencję – podczas gdy 66% wyborców w naszym swing state (stan, w którym nie ma jednoznacznego faworyta) uważa, że ​​prawdopodobnie nie będzie w stanie dokończyć drugiej kadencji – poważnie zagroziło szansom Demokratów na pokonanie Trumpa”.

„Jest to bardziej bolesne niż oglądanie filmu Piła. Biden jest więcej niż niespójny. Wygląda na starego i słabego.
Nienawidzę Trumpa każdą komórką mojego ciała, ale ludzie, którzy nie śledzą uważnie polityki, nie będą głosować na kandydata, który wydaje się gasnąć”.

„To karygodne zaniedbanie polityczne, że Demokraci sfałszowali swoje prawybory, aby nominować Bidena, który na scenie debaty naprzeciwko Trumpa wygląda na półżywego”.

Więcej komentarzy znajdziecie tutaj:
https://www.zerohedge.com/political/your-zerohedge-guide-tonights-trump-biden-debate

Oczywiście debata to tylko jeden z elementów walki kandydatów, która w kolejnych miesiącach z pewnością będzie coraz bardziej zacięta.

Lech
Lech(@lech)
Odpowiedź do  Krzysztof Miazga
18 dni temu

Dziadzio potrzebuje azylu jak nasz prezes pisu a nie kariery w polityce, nawet gdy jest tylko wydmuszką i etykietką całego zespołu.. Tyle że Tramp niczym się nie różni, też sto na krawędzi świadomości tego co mówi i robi…Tam nikt nie chce sterów w tonącym okręcie..?

Ostatnio edytowano 18 dni temu przez Lech
Keracz
Keracz(@keracz)
Odpowiedź do  Krzysztof Miazga
17 dni temu

Nie ma co się podniecać.

supermario
supermario(@supermario)
18 dni temu

Facebook usunął wpis o obozie w Auschwitz. Nie milkną kontrowersje
Zaledwie kilka minut po publikacji, post British Poles na Facebooku został usunięty. We wpisie umieszczona była informacja, że obóz został założony przez Niemców. Polonijny portal czeka na wyjaśnienia.”

Facebook usunął wpis o obozie w Auschwitz. Nie milkną kontrowersje – WP Wiadomości

A co robi polskie MSZ ?

supermario
supermario(@supermario)
18 dni temu

Kowalczak: Nic złego się nie stanie! – czyli o absurdalnej polityce energetycznej
Kowalczak: Nic złego się nie stanie! – BanBye

lenon
lenon(@lenon)
Odpowiedź do  supermario
18 dni temu

A to heca… Profesor, którego ulubioną książką jest pozycja napisana przez konserwatora gniazdek w warszawskich kamienicach. Na tym zakończyłem oglądanie Zapowiedź mnie zaciekawiła. Absurdalna polityka energetyczna to coś jakby oczko w mojej głowie. Myślałem, że się czegoś ciekawego dowiem, a tu absurd został zastąpiony jeszcze większym absurdem.

supermario
supermario(@supermario)
Odpowiedź do  lenon
18 dni temu

Gdyby Wielce Czcigodny był bardziej cierpliwy dowiedziałby się , że powodem niskich cen energii z OZE jest fakt , że jest produkowana w czasie kiedy jej prawie nikt nie potrzebuje.

jsc
jsc(@jsc)
Odpowiedź do  supermario
18 dni temu

W nocy też problem z doliną i jakoś nikt nie rozdziela szat…

lenon
lenon(@lenon)
Odpowiedź do  supermario
18 dni temu

Szanowny  supermario raczy wierzyć w bajki.
Nie istnieją niskie ceny energii z OZE. Istnieją niskie ceny energii ze wszystkich źródeł w czasie kiedy podaż przewyższa popyt.
Nie jest tak, że ta energia nie jest nikomu potrzebna. Problem z jej zużyciem polega na tym, że gdy cena energii na giełdzie oscyluje poniżej zera ja za tą energię płacę 1,2 zł. Gdybym miał do niej dostęp, jeszcze z dopłatą wiedziałbym jak ją wykorzystać.
Gdyby cena w gniazdku była rynkowa, byłaby potrzebna wtedy kiedy jest tania. Gdy ja płacę stałą stawkę, to mam gdzieś kiedy ją wykorzystam.

supermario
supermario(@supermario)
19 dni temu

Dobre książki jak się wyczerpią nakłady idą w cenę. Pierwsze z brzegu przykłady. Pozycje , które niedawno można było kupić za 40-50 zł.

Kiedy nadchodzi kryzys Max Otte – porównaj ceny – Allegro.pl

Galeria Szubrawcow – Niska cena na Allegro.pl

i taka perełka , którą Supermario kupił na wyprzedaży za 12 zł.

Jerzy Stelmach Uporczywe Upodobanie – Niska cena na Allegro.pl

janwar1
janwar1(@janwar1)
19 dni temu

Na dnie morza u wybrzeży Japonii odkryto prawdziwy skarb, który może zmienić świat samochodów elektrycznych. Chodzi o gigantyczne złoża kluczowych dla produkcji baterii dla aut elektrycznych pierwiastków: niklu i kobaltu. Pierwsze odwierty w pobliżu wyspy Minami-Torishima rozpoczną się już w przyszłym roku. Eksploatacja złoża na skalę przemysłową ruszyć ma w 2026 roku.

Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-skarb-na-dnie-morza-zmieni-swiat-samochodow-elektrycznych,nId,7600748#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

janwar1
janwar1(@janwar1)
19 dni temu

– Nie widzę w polityce gospodarczej istotnych różnic między Koalicją a PiS. W obydwu mamy dominację etatyzmu i – co gorsze – nie ma właściwej diagnozy – powiedział Leszek Balcerowicz

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-l-balcerowicz-o-polityce-gospodarczej-nie-widze-istotnych-ro,nId,7598464#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

janwar1
janwar1(@janwar1)
19 dni temu

Spółka Mentzen – kontrolowana przez polityka i lidera Konfederacji Sławomira Mentzena – zadebiutuje na giełdzie na rynku NewConnect. Poznaliśmy dokładną datę giełdowego debiutu Mentzen S.A.

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gieldy/aktualnosci/news-mentzen-wchodzi-na-gielde-znamy-date-debiutu,nId,7599244#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Objatek
Objatek(@objatek)
Odpowiedź do  janwar1
19 dni temu

janwar1 – moze słowo komentarza jak to miało nie być CPK według kłamliwych mediów i Twojej propagandy.
A tymczasem: https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-donald-tusk-podjal-decyzje-znamy-dalsze-losy-cpk,nId,7598463

janwar1
janwar1(@janwar1)
Odpowiedź do  Objatek
19 dni temu

CPK, port i atom -tusk tak okroi, żeby Niemcy miały z tego więcej korzyści niż Polska.

greg654321
greg654321(@greg654321)
Odpowiedź do  Objatek
19 dni temu

są słowa Tuska które się same komentują ( rok 2008 )

Premier zapowiedział, że w przyszłym tygodniu klub Platformy złoży do marszałka Sejmu projekt ustawy, który przewiduje zniesienie abonamentu rtv najpierw dla emerytów. Drugim krokiem będzie zniesienie abonamentu dla wszystkich.

Tusk powiedział też, że w pierwszej połowie kadencji będzie chciał uchylić podatek Belki w części opodatkowującej oszczędności. W końcu kadencji rząd będzie chciał zlikwidować ten podatek w części dotyczącej transakcji giełdowych.
https://www.money.pl/gospodarka/polityka/artykul/tusk;przeciw;abonamentowi;rtv,12,0,325388.html

Demand
Demand(@demand)
19 dni temu

W Niemczech i USA wzrosty już spowolniły. Miejmy nadzieję, że ten trend nas też zarazi.
https://tradingeconomics.com/germany/housing-index

Ostatnio edytowano 19 dni temu przez Demand
Hansclox
Hansclox(@hansclox)
Odpowiedź do  Demand
19 dni temu

Na chwilę obecną wychodzi mi 2025 wtedy powinno się posypać finansowo.

Ale pewnym nie można być bo sterowanie rynkiem przez fed moze wszystko zmienić.

supermario
supermario(@supermario)
20 dni temu

Poznaj historię Księdza więzionego bez dostępu do adwokata przez bodnarowców!

Poznaj historię Księdza więzionego bez dostępu do adwokata przez bodnarowców! – YouTube

supermario
supermario(@supermario)
20 dni temu

A Kuba Midel twierdzi , że cena będzie rosła choć rentowność będzie malała. Tylko czy to dobry interes.

Rekordowe CENY MIESZKAŃ i KREDYTÓW. Kto straci najwięcej?

Rekordowe CENY MIESZKAŃ i KREDYTÓW. Kto straci najwięcej? (youtube.com)

Powiązane wpisy