Search
Close this search box.

Allegro – drugi Amazon, czy pułapka na inwestorów?

Witajcie,

ostatnia sesja pytań i odpowiedzi została tak dobrze przyjęta, że postanowiłem nie czekać tylko nagrać dla Was kolejny materiał. Tym razem tematem przewodnim jest debiut Allegro na GPW. Generalnie jestem przeciwnikiem inwestowania w IPO, ponieważ najczęściej przypomina to grę w ruletkę, w krótkim czasie można sporo zarobić, ale również stracić. W przypadku Allegro sytuacja jest bardzo napięta, a oczekiwania inwestorów duże. Czy słusznie? 

Kolejnym gorącym tematem, jest zakaz czerpania zysków z wynajmów krótkoterminowych, który w majestacie prawa zaproponowała Unia Europejska. Nasi „politycy” natychmiast podchwycili ten pomysł. Tak się składa, że wiem z czym to się je. Na Majorce, gdzie mieszkam już od dłuższego czasu plaga tego typu zakazów zrujnowała wielu ludzi. Lobby hotelowe i skorumpowani politycy tylko zacierają ręce i liczą zyski.

W nagraniu znajdziecie też inne odpowiedzi m.in. na temat wyceny złota i kursu dolara, porównanie spółek energetycznych oraz ciekawych ETF-ów. Jest też krótki przegląd tego co możecie znaleźć na moim blogu. Ponieważ pytań spływa do mnie coraz więcej, możecie się spodziewać, że tego typu nagrania będą się tu pojawiać regularnie.

Trader21
 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Powiązane wpisy