Search
Close this search box.

Dołącz do Zespołu Independent Trader!

Witajcie,

mam na imię Marcin, a z Traderem działam od ponad 6 lat. W tym czasie m.in. pomogłem mu przy wydaniu książki Inteligentny Inwestor XXI wieku, przygotowaniu trzech kursów, rozwijaniu strony PortfelTradera.pl, a ostatnio także w dużej mierze angażowałem się w Ligę Inwestorów. W międzyczasie napisałem dla Was tutaj na blogu dziesiątki artykułów.

Byłem trzecią osobą jaka pojawiła się w firmie. Dziś łącznie w dziale inwestycyjnym i podatkowym działa kilkanaście osób. I wszyscy mają sporo zadań, bo firma szybko się rozwija. Dlaczego piszę o tym w tekście o rekrutacji?

Bo widzę ogromną różnicę między tym, czy nowe osoby wniosą zapał, kreatywność i entuzjazm, który pozwoli nam się dalej rozwijać, czy też po prostu przyjdą odbębnić 8, a właściwie to 7 godzin. Zwyczajnie nie chcemy osób z tej drugiej grupy. Szkoda nam czasu i sił na kogoś, kto nie będzie miał dużych ambicji.

Znajdź pracę, która będzie Twoją pasją – być może dla kogoś jest to banalne hasło. Dla osób, które najdłużej pracują w Independent Trader jest to jednak bardzo ważna zasada. Kiedy robisz to, co Cie naprawdę interesuje, łatwiej jest Ci się rozwijać. Przez ostatnie 6 lat nikt nie zmuszał mnie do tego, aby wieczorami czytać kolejne książki i newslettery inwestycyjne, bądź też obserwować jak rynek reaguje po konferencji FED-u. Robiłem to z własnej woli. W ten sposób moja wiedza urosła do tego stopnia, że przy okazji pisania książki Trader21 konsultował ze mną jej zawartość. W tym momencie czułem, że warto było się edukować, że ta książka to także mój sukces. Zainteresowanie było ogromne, co dla mnie osobiście także oznaczało bardzo dobre zarobki. Po 3,5 roku pracy. Nie po 3 miesiącach, ani po roku. Jak widać, na duży sukces zazwyczaj trzeba zaczekać. Ale samo czekanie też nie wystarczy – trzeba jeszcze pracować nad sobą.

Ciekawostka: na początku 2020 roku po wydaniu książki zorganizowałem wysyłkę pierwszych 5000 zestawów. Nie mieliśmy żadnej zewnętrznej firmy, trzeba było na szybko znaleźć grupę osób do pomocy i miejsce. Wyglądało to dokładnie tak, jak początki największych firm.

Ostatecznie, za sprawą wspomnianej książki, udało się wyedukować ponad 50 tysięcy osób. Satysfakcja trudna do opisania.

Wspominam o tym wszystkim, ponieważ pracując w naszym zespole, potrzebne są różne cechy: ambicja, pracowitość, kreatywność, cierpliwość, pokora. Jeśli nowa osoba nie będzie ich miała to raczej się nie wkomponuje i szybko się pożegnamy.

 

Kogo szukamy?

Trochę Was postraszyłem, więc pora na jakiś pozytyw. Otóż nie szukamy jednej, lecz trzech osób! Być może każda z nich w czasie pracy będzie mieć swój wąski zakres zadań, a być może ktoś będzie się realizował na trzech różnych obszarach jednocześnie. Wszystko wyjdzie spontanicznie, w zależności od tego jakie predyspozycje pokażą poszczególne osoby.

W dużym uogólnieniu szukamy osób, które:

1. Dobrze czują się w pisaniu krótszych i dłuższych tekstów, głównie o tematyce inwestycyjnej, ale w grę wchodzą także inne wątki, które pojawiają się na blogu.

2. Odnajdują się w social mediach, potrafią wchodzić w interakcje z innymi ludźmi, operują angielskim na bardzo dobrym poziomie, myślą nieszablonowo.

3. Mają poczucie estetyki, potrafią tworzyć ładne i czytelne grafiki, tabele, wykresy.

Jeśli przynajmniej jeden z tych punktów dobrze Cie opisuje, to masz szanse dołączyć do Independent Trader.

Wspomnijmy o jeszcze jednej ważnej kwestii. Może być tak, że przyjmiemy ambitne osoby i wyszkolimy je pod kątem inwestycyjnym. Zaczną one od niższego wynagrodzenia, ale w pierwszym roku otrzymają edukację, która będzie procentować przez całe ich życie.

Jesteśmy jednak otwarci także na osoby, które mają już doświadczenie w inwestycjach i dysponują pokaźną wiedzą. W takich przypadkach początkowe wynagrodzenie będzie oczywiście wyższe. Nie mamy żadnych konkretnych widełek cenowych, wszystko zależy od umiejętności pracownika.

 

Jak będzie wyglądać rekrutacja?

Pierwszy etap rekrutacji obejmie wszystkich chętnych. Nie liczy się tutaj wiek – przekonaliśmy się boleśnie, że łatwiej znaleźć ambitne osoby w grupie wiekowej 30-45 lat niż w grupie 18-30. Nikogo nie dyskwalifikuje także fakt, że przed chwilą pracował gdzieś na magazynie, a nie w biurowcu.

Aby wziąć udział w pierwszym etapie, należy wysłać na adres kontakt@independenttrader.pl przynajmniej 2 z 3 wymienionych poniżej tekstów:

1. Artykuł na temat „Atrakcyjne rynki na kolejną hossę”. Tekst powinien mieć od 800 do 1500 słów i tylko od Was zależy jak potraktujecie tytułowe słowo „rynki”.

2. Krótki tekst (do 300 słów) zatytułowany „Antyinflacyjna inwestycja”. Dobrze byłoby, aby do tekstu dodana została grafika lub wykres.

3. Opis kampanii reklamowej: załóżmy, że masz za zadanie wprowadzić na globalne rynki aplikacje do weryfikowania metali szlachetnych (złoto i srebro) o nazwie MetalApp. Twój budżet to 50 000 euro. Opisz sposób przeprowadzenia kampanii.

 

Poza wspomnianymi dwoma tekstami, przyślijcie również CV, które będzie dla nas jedynie dodatkowym źródłem informacji. Zamiast ładnego zdjęcia od fotografa, bardziej liczą się dla nas Wasze umiejętności.

Na maile czekamy do 10 listopada. Następnie skontaktujemy się z wybranymi osobami i zaprosimy je do drugiego etapu. Będzie to zwykła rozmowa w trakcie której będziemy chcieli Was poznać, zwyczajnie porozmawiać. Albo poczujemy, że jest chemia, albo w tym miejscu Wam podziękujemy.

Ostatecznie 3 osoby zostaną zaproszone na płatny okres próbny. Potrwa on 3 miesiące i niestety nie będzie lekko. Przetrwają tylko Ci, którym naprawdę zależy. Nie chodzi o to, abyście codziennie zasypywali nas genialnymi pomysłami. Po prostu w trakcie tych 3 miesięcy chcemy sprawdzić Wasze zaangażowanie, wiedzę oraz rzeczywiste umiejętności. Mamy bardzo ambitne plany na najbliższe lata i chcemy mieć pewność, że w naszym gronie są wyłącznie osoby, które chcą współtworzyć coś wyjątkowego.

 

Ważne informacje

Dodamy tutaj kilka informacji, aby ograniczyć korespondencję mailową:

1. Osoby, które zostaną z nami na stałe, będą mieć określone podstawowe wynagrodzenie, Począwszy od drugiego roku dodatkowo w grę wchodzą również cokwartalne premie wynikające z zysków od konkretnych projektów. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że z czasem to właśnie premie stanowią główne źródło dochodu pracowników. Nie ma również u nas „szklanego sufitu”, premie są uzależnione wyłącznie od wyników.

2. Podstawowe wynagrodzenie jest podnoszone co rok. Przez kilka lat wzrastało o 20% rocznie, teraz z powodu inflacji podnosimy o 30%. Jak będzie w przyszłości? Ponownie wiele zależy od inflacji.

3. Nie ma problemu, jeśli ktoś mieszka poza Polską. Ważne aby był w strefie czasowej zbliżonej do polskiej. Jeśli mieszka w miejscu, gdzie utrzymanie jest drogie, to jest to jego/jej problem i nie będziemy z tego powodu podnosić początkowego wynagrodzenia. Płaca jest uzależniona od jakości Waszej pracy, a nie tego jakie macie koszty utrzymania.

4. Zazwyczaj pracujemy 7 godzin dziennie, pod warunkiem że jesteśmy w stanie utrzymać odpowiednią efektywność. Chodzi o to, aby z jednej strony cały czas rozwijać firmę i zarabiać coraz więcej, a z drugiej strony – mieć również wystarczająco dużo czasu, który można poświęcić rodzinie czy swoim pasjom. Z tego samego powodu dbamy również o to, by pracownicy wykorzystywali w całości swój urlop. Dodatkowym plusem jest fakt, że nie tracimy czasu na stanie w korkach. 🙂

 

Podsumowanie

Chcemy podtrzymać dobrą reputację Independent Trader, a jednocześnie rozwijać nowe projekty, wchodzić na kolejne rynki. Ze względu na specyfikę firmy, najważniejszym jej elementem są ludzie – ich zdolności i ambicje. Dlatego też zamierzamy przeprowadzić tą rekrutację najlepiej jak tylko się da. I z tego samego powodu będziemy sporo wymagać od kandydatów. Z drugiej strony, jeśli przejdziecie nasz „chrzest bojowy” to będziecie mogli liczyć na coraz wyższe zarobki, a dodatkowo dołączycie do naprawdę fajnego zespołu. Powodzenia!

 

Marcin (Independent Trader Team)

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Powiązane wpisy