Search
Close this search box.

Nowy Ład – kto zyska, a kto straci?

Drodzy Czytelnicy,

mamy Nowy Rok, a razem z nim nadszedł Nowy Ład, czyli rewolucyjne zmiany podatkowe. Rewolucyjne w złym tego słowa znaczeniu, ponieważ jest ich bardzo dużo, a wprowadzone zostały na ostatnią chwilę. Większość zapisów nowej ustawy można śmiało nazwać bublami prawnymi. Biorąc pod uwagę niedawne lockdowny, obecną inflację i Nowy Ład, prowadzenie biznesu przypomina dziś jazdę kolejką górską. Czasu na dostosowanie się do nowych warunków jest coraz mniej, a wielu z Was zastanawia się zapewne, co zrobić by jak najmniej ucierpieć finansowo.

Nowe przepisy w większym lub mniejszym stopniu dotkną każdego, niezależnie od formy zatrudnienia czy rodzaju prowadzonego biznesu. Dlatego warto swoją konkretną sytuację dobrze przeanalizować. Rozwiązania podatkowe, które sprawdzą się u Waszego sąsiada niekoniecznie muszą być równie korzystne dla Was.

W wywiadzie dla „Agenta Specjalnego” Grzegorza Kusza oprócz wyrażenia mojej (negatywnej jak się domyślacie) opinii o Nowym Ładzie, omawiam większość istotnych zmian jakie wchodzą w życie, w tym i kolejnym roku podatkowym. Najgłośniej mówi się oczywiście o nowej składce zdrowotnej, która dotyczy głównie Jednoosobowych Działalności Gospodarczych, ale jest też sporo bałaganu związanego z prowadzeniem spółek krajowych jak i zagranicznych.

Mam nadzieję, że wywiad choć trochę rozjaśni Wam czym tak naprawdę jest Nowy Ład i co ze sobą niesie. Dla jednych zmiany mogą być pozytywne, dla innych (zwłaszcza przedsiębiorców) różowo nie będzie. Na szczęście optymalizacja podatkowa jest możliwa nawet w obecnych warunkach, ważne by dostosować ją indywidualnie do swoich potrzeb.

 

Mateusz Tomczyk

Zespół Independent Trader

Zespół Independent Trader

Artykuły autora

Wciąż dążymy do tego, aby sekcja komentarzy była możliwie jak najbardziej wygodna w użytkowaniu i miała wiele praktycznych funkcji. Już niebawem chociażby wklejanie wykresów czy grafik stanie się dużo bardziej intuicyjne. Do tego czasu możecie publikować obrazy na 3 sposoby:

  • poprzez wklejenie linku do grafiki w treści komentarza,
  • poprzez skopiowanie pliku ze swojego komputera (na zasadzie ctrl+c i ctrl+v), 
  • poprzez skopiowanie i wklejenie wycinka ekranu (korzystając np. z Narzędzie Wycinanie) na Windows.
0 komentarzy
Informacji zwrotnych
View all comments

Powiązane wpisy