Search
Close this search box.

Rusza III edycja kursu Inteligentny Inwestor

Drodzy Czytelnicy,

w zeszłym miesiącu udało mi się skończyć jeden z najbardziej czasochłonnych projektów w moim życiu (klinika neurochirurgii), mam więc znowu więcej czasu, a w związku z tym zaczynam przygotowania do III edycji Kursu Inteligentny Inwestor.

Nie sprzedaję Wam jakiejś cudownej metody inwestycyjnej, dzięki której staniecie się milionerami. Tak to nie działa. Moim celem jest nauczenie Was samodzielnie myśleć, pokazanie Wam, jak wybierać niedowartościowane aktywa oraz podejmować rozsądne decyzje inwestycyjne. Ostatecznie nie uczycie się dla samej nauki czy dyplomu. Zdobyta wiedza ma przełożyć się na wymierne korzyści finansowe.

 

Czym jest Kurs Inteligentny Inwestor?

Kurs jest pewnego rodzaju zbiorem całej mojej wiedzy podzielonej na 7 działów. Przerabiając każdy dział zaczynacie od obejrzenia nagrań video. Następnie odrabiacie 5 zadań w ramach pracy domowej i odsyłacie do nas. Jeżeli wszystko jest ok, otrzymujecie taką informację zwrotną. Jeżeli gdzieś popełniliście błąd, mój team tłumaczy Wam dane zagadnienie raz jeszcze. Aby ułatwić opanowanie materiału oprócz nagrań video otrzymujecie e-booki, w których streściłem materiały z nagrań.

Kiedy już przebrniecie przez nagrania, e-booka oraz prace domowe, na co macie dwa tygodnie, przechodzimy do webinaru, w trakcie którego omawiam prace domowe oraz odpowiadam na wszystkie pytania. Ostatni webinar z drugiej edycji trwał ponad 4 godziny.

Kurs składa się z 7 działów:

 • Akcje,
 • Obligacje,
 • Metale szlachetne,
 • System monetarny, waluty, blockchain
 • Surowce przemysłowe, rolne i energetyczne
 • Nieruchomości oraz REIT’y,
 • Budowa portfela.

 

Czas trwania kursu

Na przerobienie każdego działu macie zazwyczaj 2 tygodnie. Ze względu na święta czy długi weekend majowy czasami rozszerzymy czas do 3 tygodni. Cały kurs przerobicie zatem po 16 tygodniach, licząc od udostępnienia pierwszych materiałów (23 lutego), kończąc na webinarze podsumowującym cały kurs.

Na przyswojenie całej wiedzy potrzebujecie około 70 – 100 godzin. Kurs rozłożyłem na 4 miesiące, tak abyście mogli na naukę przeznaczyć 5 – 6 godzin tygodniowo. Sporo nauki, ale jest to wykonalne.

 

Ocena poprzednich edycji

Od uczestników wiem, że druga część była dużo lepsza od pierwszej. Z mojej strony zrobię wszystko, aby trzecia była lepsza od drugiej, choć oceny uczestników i tak są na bardzo wysokim poziomie. Poniżej wyniki ankiety przeprowadzonej po zakończeniu II edycji (skala 1 – 10):

9,4 – Jak oceniasz wartość merytoryczną kursu?
9,5 – Jak oceniasz umiejętność przekazania wiedzy przez Tradera21?
8,6 – Jak oceniasz prace domowe pod kątem dopasowania do Twoich potrzeb?
9,1 – Jak oceniasz omówienia prac domowych?
9,8 – Jak oceniasz terminowość sprawdzania prac domowych?
9,0 – Jak oceniasz zawartość kompendium wiedzy (ebook)?
9,2 – Jak oceniasz poziom prowadzenia webinarów?
9,4 – Jak ogółem oceniasz kurs Inteligentny Inwestor?

Komentarze uczestników poprzednich edycji możecie przeczytać klikając tutaj.

 

Kopiowanie moich ruchów

Podczas drugiej edycji w ramach pakietu Premium dzieliłem się z kursantami informacjami dotyczącymi wykonywanych przeze mnie transakcji. Były to wiadomości mailowe w rodzaju: kupuję aktywo X za % mojego portfela.

Całość wypadła bardzo dobrze. Oto wyniki:

a)    transakcje zamknięte – 29 / 30 przyniosło zysk (skuteczność 97%),
b)    wszystkie transakcje – 32 / 39 przyniosło zysk lub są zyskowne (skuteczność 82%).

W wypracowaniu bardzo wysokiej skuteczności na pewno pomógł nam osłabiający się dolar, ale pod taki scenariusz był ustawiony portfel i absolutna większość transakcji. Dla wnikliwych, wyniki dotyczą okresu od 20 kwietnia 2017 (pierwsze informacje nt. moich ruchów) do 31 stycznia 2018.

W kopiowaniu moich ruchów pojawiały się aktywa, w przypadku których informowaliśmy tylko o sprzedaży. Działo się tak jeżeli kupowałem dane aktywa przed lub w trakcie trwania II edycji kursu. W takich przypadkach jako datę początkową inwestycji przyjąłem 20 kwietnia 2017, co nie było dla mnie zbyt korzystne, ale trudno było w tym wypadku znaleźć złoty środek.  

Poniżej wyniki % na poszczególnych transakcjach. W niektóre aktywa (np. REMX czy TSLA short) inwestowaliśmy kilkukrotnie.

Jasnoniebieskie słupki dotyczą inwestycji w przypadku których najpierw pozbywaliśmy się połowy pozycji, a dopiero później zamykaliśmy ją całkowicie (zysk jest zatem uśredniony).

 

Jak przebiega kopiowanie ruchów?

Przez kolejny rok od rozpoczęcia trzeciej edycji (pakiet Premium) będę przesyłał do uczestników mailowe informacje nt. aktywów, które kupuję lub sprzedaję. Poza samym aktywem określam giełdę, na której należy dokonać transakcji oraz jaki udział w portfelu dana pozycja powinna zająć.

Bardzo ważne – od rozpoczęcia III edycji informacje będą otrzymywać wyłącznie osoby, które ukończyły I lub II edycję. Nowi kursanci otrzymają dostęp do moich ruchów po webinarze podsumowującym ostatni dział (Budowa portfela). Najpierw edukacja, potem inwestycje.

 

Grupa na FB

Podczas drugiej edycji zostałem poproszony przez kursantów o utworzenie forum na którym mogliby się wymieniać spostrzeżeniami. Utworzyliśmy zatem zamkniętą grupę na FB, na której mamy ponad 200 aktywnych członków, 266 postów oraz ponad 1000 komentarzy. Każdy nowy kursant niezależnie od pakietu otrzyma dostęp do grupy.

 

Zniżki dla absolwentów wcześniejszych edycji

Przed rokiem, przygotowując II edycję, zdecydowałem, iż absolwenci poprzednich edycji nie powinni płacić 100 % ceny. Ostatecznie nie wszystkie informacje będą nowe, więc inkasowanie pełnej kwoty byłoby z mojej strony nie w porządku. Jeżeli jesteście zatem kursantami pierwszej lub drugiej edycji dajcie znać przez zakładkę kontakt, a mój zespół manualnie zmniejszy Wam cenę o 50%. Jeżeli jesteście kursantami obu edycji, a jest sporo takich osób, to zmniejszymy Wam cenę o 75%.

 

Ważne!!!

Nim zdecydujecie się na zakup przeczytajcie wszystko dokładnie, włącznie z opiniami absolwentów. Zobaczcie dwie przykładowe lekcje II edycji z akcji emerging markets oraz metali ziem rzadkich. Upewnijcie się, że kurs jest tym, co jest Wam potrzebne. Nie miałem do tej pory osób, które by się zawiodły i chciałbym, aby tak pozostało.

 

Jeżeli przeczytaliście wszystkie informacje ze strony sprzedażowej oraz FAQ, a mimo to macie dodatkowe pytania, skorzystajcie z 15-minutowych konsultacji z moim zespołem. Udzielą oni Wam odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące kursu.

 

Pełna zawartość kursu oraz możliwość zakupu dostępne są na stronie kursu. Aby na nią przejść, wystarczy kliknąć w poniższy baner:

 

Przy okazji chciałem Wam bardzo serdecznie podziękować za głosy, które oddaliście na mnie w konkursie organizowanym przez Fx Cuffs.

Dzięki Wam awansowałem do ścisłego finału w 4 kategoriach:

 • blog roku
 • osobowość roku
 • analityk roku
 • produkt roku (Kurs Inteligentny Inwestor)

Teraz wszystko w rękach kapituły, więc nie będzie łatwo. Wyniki w połowie marca.

Na koniec mała prośba, komentarze niedotyczące kursu zamieszczajcie pod poprzednim artykułem, aby nie wprowadzać chaosu.

 

Trader21

Zespół Independent Trader

Zespół Independent Trader

Artykuły autora

Wciąż dążymy do tego, aby sekcja komentarzy była możliwie jak najbardziej wygodna w użytkowaniu i miała wiele praktycznych funkcji. Już niebawem chociażby wklejanie wykresów czy grafik stanie się dużo bardziej intuicyjne. Do tego czasu możecie publikować obrazy na 3 sposoby:

 • poprzez wklejenie linku do grafiki w treści komentarza,
 • poprzez skopiowanie pliku ze swojego komputera (na zasadzie ctrl+c i ctrl+v), 
 • poprzez skopiowanie i wklejenie wycinka ekranu (korzystając np. z Narzędzie Wycinanie) na Windows.
0 komentarzy
Informacji zwrotnych
View all comments

Powiązane wpisy