Search
Close this search box.

Zaktualizowany kurs Tradera21 w specjalnej cenie!

Drodzy Czytelnicy,

w zeszłym roku wraz z zespołem stworzyłem bardzo obszerny kurs Inteligentny Inwestor. Wystarczy zerknąć na liczby: 210 odcinków, ponad 135 godzin nagrań, 96 zadań domowych, kilkanaście sesji Q&A oraz 6 webinarów. Całość oceniona przez uczestników średnio na 9,7 w skali 1-10.

Znacie mnie, więc wiecie, że skupiam się głównie na wiedzy ponadczasowej. Tak było również w przypadku tego kursu, dlatego można powiedzieć, że 80-85% jego zawartości to rzeczy, które pozostają aktualne.

Dlatego też kiedy ktoś pyta „Trader, kiedy nowy kurs?” odpowiadam, że nie zamierzam tworzyć nowego materiału od zera, bo nie ma to sensu. Jak najbardziej warto jednak dokonać w nim pewnej aktualizacji. Mamy do czynienia z dynamicznie zmieniającym się otoczeniem. Od zeszłego roku z hossy przeszliśmy do bessy, inflacja wystrzeliła, stopy procentowe poszły w górę, a sytuacja na linii USA vs Rosja/Chiny stała się dużo bardziej napięta. Nie wiem czy zauważyliście, ale zniknęła też pewna choroba (i to nie w momencie, kiedy wprowadzono szczepionki, tylko w chwili, gdy bomby spadły na Kijów).

To wszystko sprawiło, że warto wprowadzić pewne dodatki do kursu Inteligentny Inwestor. Pojawią się one we wszystkich działach, poza ekonomią inwestycyjną, w której znajdują się niemal wyłącznie ponadczasowe treści. Szczegóły zawarłem w poniższym tekście, natomiast jeśli ktoś z Was woli słuchać, a nie czytać, to zamieszczam także nagranie:

 

Akcje

Ten rok w przypadku rynku akcji jest jednym z najtrudniejszych w ostatnich dekadach. Dlatego też przygotuję dla Was odcinek Co robić w trakcie bessy?. Jednocześnie uważam, że w ciągu najbliższych miesięcy banki centralne dokonają odwrotu i wznowią dodruk, co będzie napędzało notowania na giełdach. Kluczowy będzie wówczas wybór odpowiednich spółek, stąd też powstanie odcinek Jak znaleźć maszynkę do robienia pieniędzy?.

 

Obligacje

W przypadku rynku obligacji mamy dwa bardzo istotne czynniki. Z jednej strony banki centralne wyłączyły dodruk, czyli przestały skupować obligacje (popyt na nie wyraźnie spadł). Z drugiej strony wystrzeliła inflacja, która odstrasza od inwestowania na rynku długu. Te dwa elementy sprawiły, że można zacząć się zastanawiać Czy to początek wielkiej bessy na rynku obligacji? podobnej do tej z lat 70-tych ubiegłego wieku.

Oczywiście w niektórych przypadkach spadki cen obligacji były też związane z wybuchem wojny na Ukrainie oraz napięciami na linii USA – Chiny. Dlatego postanowiłem, że powstanie także odcinek Obligacje w obliczu wojny, gdzie zamierzam także sprawdzić jak rynek reagował przy okazji poprzednich dużych konfliktów zbrojnych.

 

Metale Szlachetne

Działania globalistów stopniowo destabilizują światową gospodarkę. Jeśli przyjrzymy się chociażby planom przedstawianym na Światowym Forum Ekonomicznym, to przekonamy się, że to dopiero początek zmian. Aby przetrwać okres zawirowań i zabezpieczyć majątek, trzeba postawić na aktywa materialne. Stąd pomysł na odcinek Złoto i srebro – ratunek przez Wielkim Resetem.

Jeżeli metale szlachetne traktujemy jako polisę ubezpieczeniową na wypadek dalszych zawirowań w systemie, to zdecydowanie powinniśmy nabywać je w formie fizycznej. Dlatego właśnie przyda się Wam nagranie ABC zakupu i przechowywania metali szlachetnych. Jeśli ktoś w ogóle nie ma w portfelu złota i nie chce czekać na wspomniane materiały, to odsyłam do artykułu sprzed kilku dni „Polacy rzucili się na złoto. Jak kupić metal w dobrej cenie?”.

 

Surowce

O tym, jak wielki wpływ na rynek surowców ma wybuch wojny, mogliśmy się przekonać w trakcie ostatnich 9 miesięcy. Warto jednak pamiętać, że istnieje realne ryzyko kolejnych konfliktów i właśnie pod tym kątem będę nagrywał odcinek Wojny surowcowe.

Niezależnie od geopolityki, warto zerknąć na dostępne dane i sprawdzić Których surowców może niebawem zabraknąć?. W ten sposób lepiej przygotujemy swój portfel inwestycyjny na to, co nas czeka.

 

Waluty i kryptowaluty

Przez kilka dekad mieliśmy do czynienia z regularnymi cyklami na dolarze. Ostatnie lata stanowią jednak pewnie wyjątek od reguły i dolar umacnia się w najlepsze. Dlatego też warto zastanowić się co czeka walutę rezerwową w kolejnych latach. Zrobię to w nagraniu Dollar Milkshake Theory vs Cykle na dolarze.

Jeśli chodzi o rynek kryptowalut to zachowuje się on w podobny sposób jak rynek akcji, tylko jego zmienność jest znacznie większa. Z tego powodu jesteśmy już na krypto po potężnych spadkach, przekraczających 70% dla Bitcoina czy Ethereum oraz 85% w przypadku większości altcoinów. Ten marazm może jeszcze chwilę potrwać, ale jednocześnie jest to czas na przygotowania do ponownych wzrostów, o czym opowiem w nagraniu Jak rozegram kolejną hossę na rynku krypto?.

Na tym jednak dodatki się nie skończą. W odcinku Branża krypto oczami insidera swoją wiedzą podzieli się z Wami mój kolega Michał Kurdziel, który od dłuższego czasu zajmuje się różnymi rozwiązaniami w obszarze blockchain.

 

Nieruchomości

Większość z Was pewnie zauważyła już, że otoczenie dla polskiego rynku nieruchomości znacząco się pogorszyło. Zdaje sobie sprawę, że wiele osób nie zamierza odpuszczać swojej działalności, natomiast są takie inwestycje, które w najbliższym czasie lepiej omijać szerokim łukiem. Odcinek Jakich nieruchomości unikać w 2023 roku? przygotuje Tomasz Narkun, który posiada 20-letnie doświadczenie i śledzi rynek każdego dnia.

Zauważyłem, że coraz większym zainteresowaniem wśród polskich inwestorów cieszą się domy w Hiszpanii. Po 9 latach spędzonych na Majorce, płynnie posługując się językiem hiszpańskim uważam, że wiem na te temat dużo więcej niż wiele osób próbujących skasować prowizję od sprzedaży dlatego też postanowiłem przekazać zebraną wiedzę w nagraniu Jak inwestować w nieruchomości w Hiszpanii?.

 

Budowa portfela

Spora wiedza na tematy inwestycyjne pozwala mi prowadzić portfel „po swojemu” i nie korzystać z gotowych schematów. Nie zmienia to faktu, że chętnie przyglądam się temu co robią inni, zwłaszcza jeśli mowa o najskuteczniejszych inwestorach. Niektórzy z nich są już na finiszu kariery i bardzo chętnie dzielą się spostrzeżeniami. Na tej podstawie powstanie odcinek Dalio, Klarman, Druckenmiller – czego możemy się nauczyć od wielkich inwestorów?.

Wracając jeszcze do schematów – uważam, że wkroczyliśmy w okres, kiedy trzymanie się stałych proporcji w portfelu przez długi czas może okazać się złym wyborem. Postanowiłem uargumentować to w nagraniu Czy to koniec inwestowania pasywnego?, które za kilka dni zostanie opublikowane na YouTube.

 

Psychologia inwestowania

Od 1971 roku banki centralne mają znacznie większe możliwości i mogą swoją polityką wpływać na kierunek w którym podąża giełda. Do tego wszyscy zdążyli się przyzwyczaić. Z kolei już w XXI wieku za sprawą Internetu, a zwłaszcza mediów społecznościowych, na ceny aktywów wpływają nawet jednozdaniowe wpisy. Przeanalizuję ten wątek w nagraniu Jak wpływowe osoby mogą manipulować cenami aktywów?.

Zdarza się również, że ogromny wpływ na zachowanie rynku mają działania bankierów. Ten temat chciałbym poruszyć w odcinku pt. Historia rodziny Rothschildów, czyli jak działają bankierzy?.

 

Praktyczne aspekty inwestowania

Ze względu na brak czasu, niuansami technicznymi coraz częściej zajmują się moi pracownicy. Co za tym idzie, to oni lepiej znają narzędzia przydatne dla inwestorów. W przypadku tego działu nagrania przygotuje Tomek z mojego zespołu. Będzie to dwuczęściowy materiał o nazwie Warsztat inwestora w 2023 roku. Pierwsza część będzie obejmować tworzenie wykresów, używanie skanerów akcji oraz ustawianie alertów. W drugiej dominować będą analizy na podstawie naszych ulubionych źródeł informacji.

 

Świat po koronawirusie

Pandemia, podobnie jak wcześniej walka z terroryzmem, posłużyła jako pretekst do ograniczania wolności zwykłych ludzi. Inwigilacja przybiera na sile, zgodnie z tym co wymarzyli sobie globaliści.

Wydłuża się też lista osób, które rządzą w poszczególnych krajach, a które zostały wyszkolone przez Klausa Schwaba ze Światowego Forum Ekonomicznego. Ostatni przykład to Rishi Sunak, nowy premier Wielkiej Brytanii. W związku z tym, że czekają nas kolejne niespokojne lata, przygotuję nagrania Jak przetrwać przejście do NWO?.

Poruszymy też wątek związany z geopolityką. W tym roku Polska przekazała Ukrainie sporą ilość sprzętu wojskowego. Jednocześnie polski rząd złożył zamówienia na dostawy dla polskiego wojska, jednak część tego sprzętu może dotrzeć dopiero za kilka lat. Czy zamówienia odpowiadają potrzebom naszej armii? Czy politycy zadbali o to, aby wraz ze sprzętem do Polski trafiała też technologia dzięki której rozwijał się będzie polski przemysł zbrojeniowy? O tym opowie ekspert w tej dziedzinie, czyli Jarosław Wolski, który przygotuje odcinek Pomoc dla Ukrainy a bezpieczeństwo Polski.

 

Finanse i rozwój osobisty

W tym dziale pojawi się sporo nowych odcinków. W jednym z nich opowiem o tym Jak zdewaluować kredyt pod nieruchomość oraz pozostałe inwestycje?.

Uznałem również, że warto podjąć temat rosnących cen energii. Ostatecznie ta kwestia dotyczy niemal wszystkich. Odniosę się do niej w nagraniu Jak obniżyć koszty życia z wykorzystaniem nowych technologii?.

Pojawi się także odcinek z udziałem kolejnego gościa specjalnego, a mianowicie Tomka Grzymskiego. Część z Was kojarzy Tomka, gdyż prowadził on kanał na YouTube – Efekt wytrwałości i kilkukrotnie nagrywaliśmy razem materiały. Na pewien czas zniknął jednak z mediów gdyż postanowił rozwinąć się na poziomie mentalnym / duchowym. Co robił w tym czasie i jak wpłynęło to na jego życie, a w zasadzie na poczucie szczęścia? Dowiecie się tego z nagrania Historia człowieka, który wyrwał się z wyścigu szczurów.

Ogromny wkład w aktualizację tego działu będzie miał Mateusz Tomczyk, ekspert z zakresu optymalizacji podatkowej. Pierwsze z jego nagrań będzie dotyczyło nie tylko obecnych działań urzędów skarbowych, ale także tego jak mogą one wyglądać w kolejnych latach. Stąd też nazwa Wielki Brat patrzy, czyli Urzędy Skarbowe przyszłości.

Mateusz przygotuje także nagranie Zagraniczne konta bankowe – czy warto? i tym samym odniesie się do kwestii o którą jesteśmy wypytywani średnio co kilka dni.

Jak wiecie, prawo ciągle się zmienia, dlatego też postanowiliśmy dodatkowo na platformie kursu umieścić zaktualizowane wersje 3 odcinków, które były nagrywane w zeszłym roku. Tamte nagrania zostały teraz podzielone 5 części. Chodzi o odcinki: Co nam daje spółka w Estonii?, Co nam daje spółka w UK?, Co nam daje spółka w Szwajcarii?, Obowiązki związane z posiadaniem zagranicznej spółki oraz Zagraniczny podmiot kontrolowany.

 

Zdrowie

W zeszłym roku po raz pierwszy dodałem do kursu dział „Zdrowie”. Zawiera on ok. 14 godzin nagrań. To wiedza, którą gromadziłem przez kilkanaście lat, po to by osoby z mojej rodziny mogły stale cieszyć się dobrym zdrowiem. Nie oznacza to jednak, że w ostatnich miesiącach przestałem rozwijać się w tym obszarze. Wręcz przeciwnie! Dlatego też przygotuję odcinek Czego nauczyłem się o zdrowiu w trakcie ostatniego roku?.

Osobno potraktuję jednak zagadnienia związane z długowiecznością. Znajdą się one w nagraniu Jak żyć długo i pozostać zdrowym?.

Taka już Pani uroda – to określenie, które usłyszały tysiące kobiet zmagających się chociażby z trądzikiem, PMS czy przedwczesnymi zmarszczkami. W takich sytuacjach lekarze, często dla świętego spokoju, wciskają pacjentkom maści na trądzik czy syntetyczne hormony. Tymczasem Amelia Pietryka, jako specjalistka od medycyny funkcjonalnej, stara się dojść do źródła problemów. Jej odcinek z pewnością wniesie sporo do działu „Zdrowie”.

 

Sesje pytań – odpowiedzi

Aby nieco urozmaicić publikację materiałów, postanowiłem dodatkowo zorganizować 3 sesje pytań – odpowiedzi. Każda z nich będzie miała inną tematykę.

W przypadku sesji z Ryszardem Grzebykiem, autorem książki „Rak to nie wyrok”, dominować będą przede wszystkim tematy zdrowotne.

Sesja z Philem Koniecznym przybliży nas do inwestycji (zwłaszcza kryptowalut), ale będzie można zadawać także pytania dotyczące preperingu.

Podczas ostatniej sesji osobiście odpowiem na wszystkie Wasze pytania.

 

Aktualizacja 2022 / 2023

Powyżej opisałem 32 odcinki, które w najbliższych miesiącach dodam do istniejących już działów. Łącznie z materiałami przygotowanymi w zeszłym roku, będzie to ok. 250 nagrań z praktyczną wiedzą. I jak zawsze w moim przypadku – wszystko to będzie przekazane w przystępny sposób, bez akademickiego bełkotu.

W obliczu słabego roku, mamy idealny moment by uporządkować sobie wiedzę i przygotować się na:

– kolejne napięcia na linii USA – Chiny/Rosja oraz ich efekty,

– spory kryzys gospodarczy, który zmusi banki centralne do wznowienia dodruku, a to napędzi rynki,

– kolejną hossę na rynku krypto,

– coraz bardziej wymagający rynek nieruchomości,

– wzrosty cen żywności,

– jeszcze większą inwigilację ze strony urzędów skarbowych,

– i wiele innych.

Wszystkie osoby, które po raz pierwszy słyszą o kursie Inteligentny Inwestor, gorąco zachęcam do przejrzenia strony kursu. Znajdziecie tam szczegółowo opisaną zawartość poszczególnych działów, aż 12 odcinków dostępnych za darmo, opinie absolwentów, jak i opisy gości specjalnych.

 

Pełny Pakiet – ile kosztuje?

W przypadku osób, które zamierzają nabyć Pełny Pakiet do Kursu Inteligentny Inwestor, począwszy od dziś aż do 14 listopada (godz. 23:59) obowiązywać będzie niższa cena, czyli 4750 zł. W tym miejscu jeszcze raz apeluję – przed dokonaniem zakupu przejrzyjcie dokładnie całą stronę kursu i zapoznajcie się z jego zawartością.

Po 14 listopada wciąż będzie można nabyć Pełny Pakiet, ale już po wyższej cenie.

 

Mam już kurs. Czy mogę zyskać dostęp do Aktualizacji?

Jeśli chodzi o osoby, które nabyły kurs do tej pory, to będą one mogły rozszerzyć dotychczasowy pakiet.

Przejście z Pakietu Standard do Pełnego Pakietu będzie kosztowało 2500 zł.

Przejście z Pakietu Premium do Pełnego Pakietu będzie kosztowało 1250 zł.

Wystarczy, że zalogujecie się do Panelu Kursanta na stronie kursu i na Waszym ekranie pojawi się oferta rozszerzenia z niższą ceną.

 

Podsumowanie

W okresie letnim udało mi się zregenerować i teraz z wielką chęcią podejmę się aktualizacji kursu. Grafik nie będzie już tak napięty jak w zeszłym roku, a dodatkowo zaprosiłem do współpracy kilku gości specjalnych, którzy gwarantują wysoką jakość. Jestem przekonany, że w ten sposób powstanie bardzo wartościowa aktualizacja kursu.

Trader21

Aby przejść na stronę kursu, wystarczy kliknąć w poniższy baner:

Zespół Independent Trader

Zespół Independent Trader

Artykuły autora

Wciąż dążymy do tego, aby sekcja komentarzy była możliwie jak najbardziej wygodna w użytkowaniu i miała wiele praktycznych funkcji. Już niebawem chociażby wklejanie wykresów czy grafik stanie się dużo bardziej intuicyjne. Do tego czasu możecie publikować obrazy na 3 sposoby:

  • poprzez wklejenie linku do grafiki w treści komentarza,
  • poprzez skopiowanie pliku ze swojego komputera (na zasadzie ctrl+c i ctrl+v), 
  • poprzez skopiowanie i wklejenie wycinka ekranu (korzystając np. z Narzędzie Wycinanie) na Windows.
0 komentarzy
Informacji zwrotnych
View all comments

Powiązane wpisy