Search
Close this search box.

Invest Cuffs: Dwie nagrody dla Independent Trader! Podziękowania dla Czytelników

Drodzy Czytelnicy,

Kolejna edycja Invest Cuffs za nami. Jak wiecie z poprzednich wpisów, byliśmy nominowani do nagrody w 4 kategoriach. Zakładałem, że dobrym wynikiem będzie przynajmniej jedna wygrana. W rzeczywistości było trochę lepiej – po roku przerwy ponownie otrzymałem nagrodę za osobowość roku, a kurs inwestowania z Traderem21 został uznany za najlepszą kampanię marketingową.

O ostatecznym zwycięstwie decydowało jury, natomiast nominacje nie byłyby możliwe bez Waszych głosów. Bardzo dziękuje za wsparcie. Przy okazji chciałem pogratulować wszystkim nagrodzonym, mam na myśli zwłaszcza Comparic (portal roku, tutaj byliśmy w TOP3 co jest mega sukcesem) oraz Tomka z Trading for a Living (blog roku).

Teraz pora na wnioski. Przebieg debat oraz lista nagrodzonych generalnie podbudowały moją wiarę w branżę. Po pierwsze, nagrodę dla brokera roku otrzymało XTB, które stawia na poszerzanie oferty ETFów – nawet zwracają się do nas z pytaniami o to jakie fundusze warto dodać. To bardzo ważne, ponieważ im więcej dostępnych ETFów, tym mniej ludzi zdecyduje się na współpracę z funduszami inwestycyjnymi, które w większości przypadków przegrywają z rynkiem. Miarą „sukcesów” funduszy niech będzie fakt, iż nagrodę Parkietu dla najlepszego funduszu akcji polskich w 2018 roku przyznano za osiągnięcie straty rzędu 5,5%. W tym samym czasie WIG spadł o 9,5%, a zdecydowana większość funduszy wypadła gorzej od rynku. Swoją drogą, nagrodzony fundusz inwestował także w akcje zagraniczne 🙂

Po drugie, nagroda dla kampanii, którą stworzyłem z XTB, również wiele mówi. Wyróżniono kurs, który pokazuje jak należy analizować sytuację na rynku i inwestować w sposób rozważny. Bez naganiania i ryzykownych instrumentów. To oznaka, że branża idzie w stronę edukacji – bardzo mnie to cieszy.

Po trzecie, z ust uczestników Invest Cuffs padło sporo mądrych spostrzeżeń. Przykładem był Tomek, który odbierając nagrodę za blog roku podkreślił, że nie chodzi o to by raz zarobić 50% jedną transakcją. Celem jest osiąganie zadowalających wyników w dłuższym terminie.

To był naprawdę owocny weekend. Przekonacie się o tym w kolejnych tygodniach. Na stronie opublikujemy:

– mój wywiad dla Comparica,

– zapis dwóch debat w których wziąłem udział (kilka dni wcześniej zgodziłem się wziąć udział także w debacie nt. bezpieczeństwa inwestorów, ale dzień przed debatą zostałem z niej wykluczony),

– zapis mojej sesji pytań – odpowiedzi,

– zapis wykładu Mateusza Tomczyka z mojego zespołu.

Raz jeszcze dziękuję za głosy oraz dyskusję podczas Invest Cuffs.

Trader21

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Powiązane wpisy