Search
Close this search box.

Darmowy kurs Independent Crypto i prowizje giełdowe niższe o 20%!

W zeszłym roku do naszego zespołu dołączyły osoby, które świetnie znają rynek kryptowalut. Przez dłuższy czas ich wiedza była prezentowana głównie w Portfelu Tradera, gdzie pojawiło się sporo nagrań i analiz poświęconych cyfrowym aktywom.

Z czasem doszliśmy do wniosku, że warto byłoby przedstawić rynek kryptowalut w typowy dla nas sposób (prostym językiem, bez skomplikowanych określeń) również szerszej publiczności. Ostatecznie wiele osób nie chce kupować krypto, ponieważ nigdy nie miało okazji poznać tego rynku od podstaw.

W ten sposób powstało prawdziwe kompendium wiedzy o kryptowalutach. Znajdziecie tam:

 • filmy wprowadzające dla początkujących,
 • instrukcję obsługi giełd wraz z możliwością stałego obniżenia prowizji o 20%,
 • darmowy kurs Independent Crypto,
 • informacje o tym, w jaki sposób bezpiecznie przechowywać kryptowaluty.

Jakzaczacinwestowac.pl

Zacznijmy od małego wyjaśnienia. Kilka miesięcy temu uruchomiliśmy stronę, która ma pomagać przede wszystkim początkującym inwestorom w stawianiu pierwszych kroków podczas:

 • budowania swojego pierwszego portfela inwestycyjnego,
 • wyboru brokera,
 • zakupu pierwszych kryptowalut,
 • zakupu metali szlachetnych w formie fizycznej,
 • i wielu innych działań mających na celu budowanie majątku.

Chodzi zatem o platformę, na której każdy z Was będzie miał do dyspozycji sporo wiedzy zupełnie za darmo. Początkowo miała ona nazwę kursinwestowania.pl, natomiast od teraz będzie funkcjonować pod adresem: jakzaczacinwestowac.pl.

Na stronie możecie znaleźć mini-kurs autorstwa Tradera21, a od teraz również osobny dział poświęcony kryptowalutom. Z czasem będziemy tam publikować coraz więcej wartościowych treści.

Pora zatem wyjaśnić co dokładnie przygotowaliśmy w kontekście krypto.

Wprowadzenie dla początkujących na rynku kryptowalut

W ramach wprowadzenia Karol Natonik przygotował dwa nagrania dla osób, które są słabo zaznajomione z rynkiem krypto.

Pierwsze nagranie nosi tytuł „Na czym polega wartość Bitcoina?” i jest ono niezwykle ważne. Dlaczego? Z jednej strony film ten jest dedykowany osobom, które chcą zrozumieć, dlaczego w ogóle Bitcoin miałby mieć jakąś wartość i z czego bierze się jego rosnąca popularność. Z drugiej strony to nagranie przyda się również tym, którzy już są na rynku krypto, ale kompletnie nic o nim nie wiedzą. A tymczasem jak mawiał Peter Lynch „warto wiedzieć, co się ma w portfelu”.

Drugie nagranie to krótkie video pod tytułem „3 rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zainwestujesz w krypto”. Ponownie jest to nagranie skierowane dla początkujących, w tym m.in. dla tych osób, które obawiają się rozliczania zysków.

W obu przypadkach Karol przedstawił Wam podstawowe informacje, używając prostego języka, co nie jest wcale takie oczywiste w świecie krypto.

Giełdy kryptowalut – instrukcje krok po kroku oraz prowizje niższe o 20%!

W naszych materiałach skupiliśmy się na trzech dużych giełdach krypto: Kucoin, Binance oraz Coinbase. W przypadku każdej z nich stworzyliśmy instrukcję pokazującą, w jaki sposób korzystać z tych platform.

Trzeba jednak zaznaczyć, że w przypadku Kucoin i Binance rejestracja z naszego linku oznacza dodatkowe korzyści.

Po pierwsze – zarówno Kucoin, jak i Binance obniżą dla Was prowizje o 20%.

Po drugie – rejestracja na którejkolwiek z tych dwóch giełd zapewnia Wam darmowy dostęp do naszego kursu Independent Crypto, o którym więcej piszemy poniżej.

Podsumowując: korzystając z naszego linku zakładacie darmowe konto na Kucoin lub Binance i w zamian otrzymujecie niższe prowizje i dodatkowe materiały edukacyjne. Uczciwa oferta, prawda?

Kurs Independent Crypto

Do Waszej dyspozycji oddajemy również kurs Independent Crypto. Na ten moment opublikowane zostały 4 nagrania autorstwa Karola Natonika:

 1. Skąd się bierze Bitcoin?
 2. Czy blockchain to prawdziwa rewolucja?
 3. Co, jeśli nie Bitcoin? Jakie mamy alternatywy?
 4. Jak posługiwać się portfelem Metamask?

Na tym jednak nie koniec. W kolejnych miesiącach opublikujemy również video poświęcone atrakcyjnym altcoinom, które powinny dobrze radzić sobie w drugiej części hossy.

Jak wspomnieliśmy wyżej, aby zyskać dostęp do kursu, wystarczy skorzystać z naszych linków i założyć darmowe konto na Binance lub Kucoin. Na każdej z tych giełd dostaniecie swój unikalny numer użytkownika. To właśnie będzie Wasz kod dostępu do kursu Independent Crypto. Następnie wystarczy kliknąć interesujący Was odcinek i pojawia się okno, w którym wpisujecie kod:

jakzaczacinwestowac.pl

Po wpisaniu kodu będziemy potrzebować jeden dzień roboczy na weryfikację dostępu. Możecie jednak być pewni, że zostaniecie poinformowani mailowo, kiedy tylko Wasz kod zostanie zweryfikowany.

Bezpieczeństwo w świecie kryptowalut

Rynek kryptowalut jest wciąż bardzo młody i nieprzewidywalny. Dlatego uznaliśmy, że naszym obowiązkiem jest również poruszenie tematu bezpieczeństwa.

Trzeba powiedzieć wprost, że giełdy kryptowalut są odpowiednim miejscem do handlu, ale nie do przetrzymywania krypto. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, która z giełd padnie kiedyś ofiarą ataku. Może się tak stać w przypadku każdej z nich. Dlatego też kryptowaluty najlepiej trzymać na zewnętrznych nośnikach, takich jak Trezor czy Ledger (to tak jakbyście trzymali pliki na pendrive).

Na stronie jakzaczacinwestowac.pl opublikowaliśmy nagranie poświęcone obsłudze Trezora, a z czasem pojawi się również film poświęcony Ledgerowi. Zamieściliśmy tam również linki przenoszące bezpośrednio do stron producentów.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, to dział poświęcony bezpieczeństwu będzie jeszcze poszerzany.

Czy warto jeszcze wchodzić na rynek krypto? A może hossa zbliża się ku końcowi?

Część z Was czytając ten tekst, może się zastanawiać: „Czy to nie za późno na wejście w rynek krypto?„.

Naszym zdaniem dobrym punktem odniesienia jest halving, czyli wydarzenie, które będzie miało miejsce już za kilka dni. W ten sposób określa się moment, w którym liczba wydobywanych Bitcoinów spada o połowę. Obecnie sytuacja wygląda tak, że do piątku liczba Bitcoinów w obiegu będzie przyrastać o 900 dziennie. Potem przez kolejne kilka lat będzie to 450 na dzień. Następnie wydobycie znowu spadnie o połowę. Jak wiecie, ograniczona podaż przekłada się na wyższą cenę i tak właśnie wygląda to również w przypadku Bitcoina.

Historycznie halving wypadał zazwyczaj w połowie hossy. Jeśli cykliczność ma się powtórzyć, to przed nami jeszcze około 1,5 roku wzrostów. Pamiętajcie: tutaj nie ma żadnych gwarancji. Mimo wszystko jednak cykliczność na rynku krypto się utrzymuje, a to pozwala z optymizmem patrzeć na kolejne miesiące.

Dodatkowym argumentem przemawiającym na korzyść jest fakt, że po bardzo silnych wzrostach z początku roku, teraz nadeszła w końcu korekta. Od szczytu z marca Bitcoin zaliczył wyraźny spadek, a dziś wciąż znajduje się 10% poniżej maksymalnych poziomów. Z kolei Ethereum wciąż nie przebiło szczytu z 2021 roku i znajduje się 34% poniżej ówczesnego rekordu. Mamy też wiele ciekawych projektów na rynku krypto, które w ostatnich tygodniach zaliczyły duże przeceny.

Podsumowanie

W przeszłości wielu analityków twierdziło, że cena Bitcoina ma spaść do zera. Tak się jednak nie stało. Wręcz przeciwnie – najpopularniejsza kryptowaluta po raz kolejny wzbudza ogromne zainteresowanie, a wraz z nią rośnie cały rynek. Dodatkowo w trakcie tej hossy pojawiły się pierwsze ETF-y na Bitcoina, a w planach są również kolejne – tym razem skupione na Ethereum.

Uważamy, że rynek kryptowalut wciąż będzie intensywnie się rozwijał, dlatego chcemy przedstawić go jak największej grupie osób w Polsce.

Jednocześnie musimy wyraźnie zaznaczyć, że jest to rynek niesamowicie zmienny. Dla przykładu ostatnio cena złota wzrosła o kilkanaście procent w ciągu kilku tygodni. W przypadku tego metalu jest to ogromny ruch. Z kolei na rynku kryptowalut takie zmiany zachodzą czasem w ciągu jednej doby.

W trakcie całej hossy kryptowaluty potrafią rosnąć o tysiące procent, aby następnie potanieć o 80 – 90% podczas bessy. Dlatego w tym miejscu chcemy wyraźnie przestrzec niedoświadczone osoby, aby pamiętały o kilku zasadach:

 1. Rynek kryptowalut jest bardzo nieprzewidywalny, więc jeśli nigdy nie inwestowałeś, to warto sprawdzić swoją odporność psychiczną, kupując w pierwszej kolejności mniej zmienne aktywa (złoto, akcje dużych spółek dywidendowych itd.).
 2. Jeśli decydujesz się na wejście na rynek krypto, to dobrym pomysłem jest angażowanie niewielkiej części swojego portfela (zwłaszcza na początku).
 3. Jeśli wszyscy wokół Ciebie rozmawiają o krypto, to potraktuj to jako ostrzeżenie.
 4. Na rynku krypto inwestujemy tylko te pieniądze, które możemy w całości stracić.
 5. W żadnym wypadku nie korzystamy z dźwigni finansowej (lewar) na giełdach krypto, jeśli wcześniej nie poznaliśmy bardzo dokładnie zasad jej funkcjonowania.

I na koniec przypominamy, że inwestowanie to maraton, a nie sprint. Z kolei kryptowaluty mają stanowić jedynie uzupełnienie dla zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.

Podsumowując: przekazujemy Wam za darmo dużą ilość wiedzy o krypto, wraz z instrukcjami obsługi giełd i możliwością obniżenia prowizji. Pamiętajcie jednak, aby korzystać z tego w rozsądny sposób.

Na stronę JakZaczacInwestowac.pl możecie przejść klikając tutaj, lub w poniższy baner:

P.S. Jeśli założyliście w przeszłości konto na stronie kursinwestowania.pl, to teraz możecie zalogować się na stronie jakzaczacinwestowac.pl z użyciem tych samych danych.

121 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Powiązane wpisy