Search
Close this search box.

Jak legalnie nie płacić podatku od kryptowalut?

Kryptowaluty przebojem wdarły się na rynki kapitałowe. Są modne, łatwo dostępne i budzą spore emocje. Pozwalają w krótkim czasie nieźle zarobić, ale również sporo stracić. O ile straty nie komentujemy, to zysk, zwłaszcza jeśli jest duży może wzbudzić zainteresowanie Urzędu Skarbowego.

Rynek krypto jest bardzo interesujący pod względem podatkowym. Dopóki inwestujemy w poszczególne coiny nie płacimy 19% podatku Belki. Bez znaczenia czy będzie to bitcoin, ethereum, czy altcoiny niczego fiskusowi nie oddajemy…do czasu. Jeśli chcemy wyjść z jakiejkolwiek kryptowaluty do złotówki lub innej waluty tradycyjnej pojawia się już obowiązek podatkowy. Na szczęście możemy go uniknąć i to całkowicie legalnie. Mateusz Tomczyk z Independent Finance w wywiadzie dla Instytutu Kryptografii wyjaśna jak to zrobić. Możliwości optymalizacji jest wiele, ważne by dopasować je do swojej indywidualnej sytuacji.

 
Zapraszamy do oglądania.

Independent Trader Team

PS. Mateusz przygotowuje aktualnie kompletne szkolenie online. Znajdzie się w nim wszystko co musicie wiedzieć na temat optymalizacji podatkowej w kraju i za granicą. O szczegółach poinformujemy Was już niebawem. 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Powiązane wpisy