Search
Close this search box.

Jak nie płacić podatków oraz stokenizować firmę?

Drodzy Czytelnicy,

na blogu zazwyczaj koncentrujemy się głównie na kwestiach finansowych oraz geopolitycznych, ale jako Independent Trader bardzo mocno siedzimy także w kwestiach podatkowych. Dużo o tym nie pisałem, ale wyłącznie na bazie moich dwóch wywiadów poświęconych podatkom utworzyliśmy dla naszych klientów ponad 190 spółek w Estonii, UK, Singapurze i Wyoming. Do tej pory marketing praktycznie u nas leżał, gdyż 80% klientów przychodziło z polecenia, ale czas to uporządkować. 

W tym celu stworzyliśmy stronę www.jaknieplacicpodatkow.pl, na której zamieściliśmy ogrom informacji nt. tego, co robimy. 

W dużym skrócie: 

 • Otwieramy spółki w 4 jurysdykcjach (z których sam korzystam), piąta w przygotowaniu. W każdym z krajów współpracujemy z biurem księgowym, doradcami podatkowymi oraz kancelariami prawnymi.
   
 • Gdy klient otwiera u nas spółkę, zapewniamy biuro księgowe, reprezentowanie przed urzędami, adres dla spółki oraz przygotowujemy sprawozdania finansowe.
   
 • W każdej jurysdykcji mamy do dyspozycji sprawdzonych doradców podatkowych.
   
 • Przed podjęciem jakichkolwiek działań analizujemy sytuację prawną klienta. Jest to o tyle ważne, że będąc polskim obywatelem spoczywają na nas rożne obowiązki prawno-podatkowe. Efekt jest taki, że założenie spółki w typowym raju podatkowym, jak Nevis czy na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych nie rozwiąże żadnych problemów, a wręcz bardzo skomplikuje nam życie. 
   
 • Każdy z klientów przed założeniem spółki dowiaduje się, na jakie przepisy należy zwracać uwagę, by biznes był prowadzony zgodnie z przepisami kraju rezydencji podatkowej, przepisami międzynarodowymi oraz przepisami kraju, w którym spółka ma siedzibę.
   
 • Doradzamy w zakresie zmiany rezydencji podatkowej osoby fizycznej. Czymś naturalnym jest dzisiaj fizyczna zmiana miejsca zamieszkania oraz przeniesienie majątku osobistego do innych jurysdykcji.
   
 • Oferujemy usługę alertów podatkowych, dzięki czemu klienci są zawsze na bieżąco ze zmianami w prawie. Ostatecznie świat zmierza w kierunku uszczelnienia systemów podatkowych, musimy więc stale monitorować sytuację, aby nie łamać zmieniających się przepisów, lecz się do nich dostosowywać.
   

Generalnie, skupiamy się tylko na jurysdykcjach, które realnie i zgodnie z prawem optymalizują obciążenia podatkowe naszych klientów. Nie oferujemy jurysdykcji z „czarnych list” czy oczywistych rajów podatkowych, jak kilka znanych kancelarii z Warszawy, gdyż będąc polskim rezydentem podatkowym tego typu spółki są traktowane jako zagraniczna jednostka kontrolowana. Efekt jest taki, że zgodnie z polskimi przepisami polski właściciel spółki musi płacić 19% podatku od jej dochodów. Przykre, ale nie wiedział o tym żaden z klientów owych kancelarii, który do nas trafił, aby wyprowadzić jego sytuację na prostą.

Zawsze byłem i będę zwolennikiem kreatywnego korzystania z prawa, ale nie jego łamania licząc na to, że sprawa nie wyjdzie na jaw.

Jeżeli jesteście zainteresowani tematem lub macie jakiekolwiek pytania możecie skontaktować się z Mateuszem Tomczykiem (mateusz.tomczyk@jaknieplacicpodatkow.pl) – szefem działu planowania podatkowego lub po prostu przyjść na jego wykład na Invest Cuffs w Krakowie w najbliższą sobotę o 16:00. Zapisy pod www.investcuffs.pl.

Abstrahując od kwestii związanych z podatkami, od kilku miesięcy zajmujemy się także pozyskiwaniem licencji dla spółek zagranicznych m.in. z branży krypto pod kantory czy giełdy krypto, ICO oraz ETO. Jako jedni z niewielu na świecie jesteśmy w stanie zdobyć licencje na prowadzenie giełdy tokenów udziałowych (Security Token Exchange).

Więcej szczegółów na stronie www.jaknieplacicpodatkow.pl.

Trader21

PS. Mam do Was prośbę – w komentarzach zostawiamy miejsce na pytania dotyczące podatków, a dyskusję na pozostałe tematy kontynuujemy pod poprzednim artykułem.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Powiązane wpisy