Search
Close this search box.

Jaki to był rok dla Independent Trader? Co planujemy na 2024?

Zazwyczaj nasze wpisy dotyczą rynków finansowych bądź też tematów z nimi powiązanych, jednak końcówka roku to dobry moment na wszelkiego rodzaju podsumowania. Dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się zmianom, które dotyczą nas samych, czyli Zespołu Independent Trader. Przez ostatnie 12 miesięcy działo się naprawdę sporo, a my tak naprawdę niewiele o tym wspominaliśmy. Nadeszła pora, aby to zrobić.  

Powiew świeżości 

Możemy dużo pisać o projektach, ale największym pozytywem tego roku są ludzie, którzy pojawili się w naszej ekipie. Jeszcze pod koniec 2022 roku dołączyła Iza, która dziś jest już świetnie zorientowana na rynku złota i srebra, a przez ten rok mocno rozwinęła naszą Giełdę Metali Szlachetnych.

Następnie na przełomie 2022/2023 zorganizowaliśmy dużą rekrutację, do której zgłosiło się ponad 100 osób. Z dzisiejszej perspektywy był to strzał w dziesiątkę. Pojawił się Karol, który mocno poszerzył naszą wiedzę o kryptowalutach i nowych technologiach. Dołączył też Krzysiek, czyli osoba świetnie zorientowana w zakresie działań banków centralnych i przemian o charakterze globalnym. Przemek rozwinął zespół w kwestiach technicznych i sprawił, że nasze raporty oraz newslettery wyglądają profesjonalnie. Kamil bardzo szybko przejął kanał Inna medycyna i wspaniale go rozwija. Z kolei wspólnie z Rafałem wydaliśmy książkę „Gotówka to wolność”. W drugiej połowie roku dołączyła do nas także Malwina, która specjalizuje się w tworzeniu animacji.

W powiększonym składzie mieliśmy okazję spotkać się dwukrotnie – najpierw na Invest Cuffs, a później na naszym corocznym wypadzie na Majorkę. Za każdym razem atmosfera była kapitalna, co niesamowicie nas cieszy. Trudno przecenić wartość tych relacji, które nawiązaliśmy wewnątrz zespołu. Widzimy w tym fundament, na którym można zbudować coś wielkiego.

Można zatem powiedzieć, że 2023 rok pod kątem rozwoju zespołu przyniósł prawdziwy powiew świeżości. Ze względu na rozwój Independent Trader planujemy też kolejną rekrutację, choć z pewnością mniejszą niż rok temu.  

Efekty nadejdą 

Rok 2023 był specyficzny, ponieważ prowadziliśmy dużo działań, których efekty zobaczycie dopiero w przyszłym roku. Zacznijmy jednak od tego, co udało nam się wypracować już w ostatnich 12 miesiącach.

Pierwsze miesiące 2023 roku poświęciliśmy na aktualizację kursu Inteligentny Inwestor, gdzie ukazało się kolejne kilkadziesiąt odcinków.

W tamtym okresie również toczył się Konkurs Główny w ramach Ligi Inwestorów, w którym uczestnicy inwestowali prawdziwe pieniądze. Moment startu przypadł na październik 2022, czyli okres, w którym giełda była po dużych spadkach a nastroje były fatalne. Kto jednak zdecydował się wówczas inwestować, ten trafił w dołek.  

Ta sytuacja natychmiast przypomina słynny cytat „Bądź chciwy, gdy inni się boją!”.

Przez ostatnie 12 miesięcy stopniowo rozwijaliśmy też Giełdę Metali Szlachetnych. W tym czasie wprowadziliśmy mnóstwo użytecznych funkcji – nawet w tym miesiącu pojawiły się nowe opcje, np. możliwość aktywnej sprzedaży, czyli proponowania własnej ceny komuś, kto wystawił ofertę kupna. Tych rozwiązań jest znacznie więcej, ale jest to wątek na osobny artykuł. Na Giełdzie w tym roku wprowadziliśmy także system prowizji, natomiast są one w każdym wypadku niższe niż na głównej, konkurencyjnej platformie. Cieszy nas fakt, że coraz więcej sprzedawców ma już bogatą historię transakcji i stopniowo zyskują oni kolejne rangi, które świadczą o ich aktywności.

W tym roku nawiązaliśmy też współpracę z XTB o której Trader21 pisał w tym miejscu. Przy okazji powstał wówczas mini kurs wprowadzający do inwestowania, skierowany zwłaszcza do początkujących. Zamieściliśmy go tutaj.

Rok 2023 przyniósł także małą rewolucję na Portfelu Tradera. Oferta mocno się poszerzyła. Wprowadziliśmy „Analizę na życzenie” w ramach której to abonenci wskazują jakim spółkom szczegółowo się przyglądamy. Pojawił się też newsletter „Capital Report”, którego pierwszy numer jest dostępny tutaj. Dodaliśmy także dział „Independent Crypto” poświęcony kryptowalutom.

O tych wszystkich przedsięwzięciach wspominaliśmy na przestrzeni 2023 roku. Oczywiście w tym czasie ukazały się też dziesiątki artykułów oraz wywiadów, a przy okazji naszych projektów wsparliśmy wiele akcji charytatywnych.

Sporo działo się jednak również za kulisami smiley

W 2023 roku poświęciliśmy mnóstwo pracy na rozwój dwóch aplikacji. Pierwsza z nich to Coin Tester, czyli aplikacja służąca do sprawdzania autentyczności monet złotych i srebrnych. Przeprowadziliśmy dwie fazy testów i można powiedzieć, że obecnie aplikacja jest już bardzo blisko docelowego kształtu.

Druga aplikacja to znacznie większe przedsięwzięcie. W tym wypadku chcemy stworzyć typowego „asystenta inwestora”, który będzie Wam pomagał monitorować portfel inwestycyjny i będzie zawierał dużo udogodnień, które pozwolą zaoszczędzić mnóstwo czasu. Pierwsze testy trwają właśnie teraz.

Obie aplikacje będą miały charakter globalny, czyli będą dostępne w wielu językach. Z pewnością przeczytacie o nich na blogu, ponieważ poświęcimy im osobne wpisy, kiedy będą już stuprocentowo ukończone.

I w końcu ostatnia kwestia – prace nad nowym blogiem. W tym wypadku również jesteśmy w bardzo zaawansowanej fazie. Pracujemy nad tym, aby wprowadzić nieco świeżości, a jednocześnie nie przekombinować. Mocno koncentrujemy się na nowym systemie komentarzy, który rozwiąże problemy z jakimi borykaliśmy się od lat (były one też utrapieniem dla wielu stałych bywalców). Wpisy na nowym blogu będą bardziej urozmaicone, a grafiki będą odznaczały się wyższą jakością.  

Plany na 2024 rok 

Jak już pewnie zdążyliście zauważyć, nasze plany na 2024 rok są bardzo ambitne. Zamierzamy m.in. wprowadzić dwie aplikacje o charakterze globalnym i przedstawić Wam bloga w nowej odsłonie. To jednak nie wszystko.

W pierwszym kwartale nowego roku ogłosimy informację o rekrutacji do Zespołu Independent Trader. Będziemy szukać kolejnych ambitnych i kreatywnych osób, które pomogą nam w dalszych działaniach, a same będą miały możliwość rozwoju i zarabiania dobrych pieniędzy.

Co do planów, możemy też wspomnieć, że Trader21 ze swojej strony szykuje pewne przedsięwzięcie, o którym zapewne napisze więcej w trakcie przyszłego roku. Można jednak powiedzieć, że będzie to coś, o co w przeszłości był już pytany wielokrotnie.

Jeśli chodzi o kwestie typowo inwestycyjne i nasze plany na 2024 rok, to poświęcimy im dużo uwagi podczas nadchodzącej, pierwszej konferencji Independent Trader, która odbędzie się 19 stycznia i będzie dostępna online za darmo.

To również dobry moment, aby wspomnieć o rozwoju naszej działalności w obszarze prawno-podatkowym. Independent Finance rozszerza swoją ofertę, a więcej na ten temat usłyszycie już w trakcie kolejnych 12 miesięcy.  

Podsumowanie

Cieszymy się z tego jak rozwinął się nasz zespół w 2023 roku i nie możemy się doczekać, aż pokażemy Wam efekty naszej pracy w kolejnych miesiącach.

Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że również popełniamy błędy i zdarza się nam opublikować słabszy artykuł bądź nagranie. Zamierzamy jednak wyciągać z tego wnioski i nieustannie podnosić poziom naszych treści.

Dziękujemy, że jesteście z nami. W tym roku ponownie otrzymaliśmy od Was dziesiątki cennych spostrzeżeń i wartościowych uwag na różne tematy. Pojawiło się też sporo podziękowań za edukację inwestycyjną na blogu, YouTube i wielu innych miejscach. Takie wiadomości napędzają nas do dalszych działań i bardzo je sobie cenimy.

Korzystając z okazji chcielibyśmy złożyć Wam życzenia.

Życzymy Wam, aby te Święta Bożego Narodzenia były dokładnie takie, jakie sobie wymarzyliście!

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Powiązane wpisy