Search
Close this search box.

Konferencja Invest Cuffs 2020

Drodzy Czytelnicy,

za niecałe dwa tygodnie kolejna edycja konferencji Invest Cuffs. Dla mnie ma ona szczególny wymiar gdyż właśnie tam kilka lat temu po raz pierwszy poprowadziłem otwarty wykład.

Konferencja tradycyjnie potrwa dwa dni (piątek, sobota – 27-28 marca). W tym roku wiele wykładów dotyczyć będzie rynku nieruchomości gdyż na chwilę obecną jest to ulubione aktywo polskich inwestorów. Mnie jednak dużo bardziej interesuje wykład Przemka Kwietnia poświęcony perspektywom gospodarczym na rok 2020 czy porównanie spółek dywidendowych do mieszkań na wynajem przygotowane przez Alberta Rokickiego. Generalnie ilość wykładów jak i ich zróżnicowanie jest tak duże, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie.

Ja w tym roku także mnóstwo czasu spędzę na samej konferencji. Pierwszy raz będziemy mieli stoisko co jest związane ze sprzedażą książki. Dla Was może być to okazja do rozmowy w 4 oczy zarówno ze mną jak i Marcinem z ITT.

Przez konferencję przewija się przeważnie około 5 tysięcy osób więc jest bardzo prawdopodobne, że zabraknie mi czasu aby zamienić chociaż słowo z każdym chętnym. Aby temu jakoś zaradzić  poprosiłem organizatorów o udostępnienie sali. Tym samym, w sobotę o 17:30 w sali na III piętrze organizujemy spotkanie z Czytelnikami w formie sesji pytań – odpowiedzi.

Poza tym poprowadzę wykład, który powinien bardzo Was zainteresować. Wiecie, że byłem dość sceptycznie nastawiony do rynku nieruchomości ze względu na wysokie wyceny będące wynikiem zerowych stóp procentowych. Obecnie jednak sytuacja zaczyna się zmieniać. W wielu miejscach na świecie możecie znaleźć REIT-y, które wypłacają ponad 8% dywidendy przy P/E na poziomie 10. Zapewniają one ekspozycję na Hong Kong, Singapur, Chiny, Europę Zachodnią czy wiele krajów rozwijających się.

Jest już tanio co nie oznacza że nie będzie taniej. Dlaczego zatem w obliczu koronawirusa będę mówił o REIT-ach? Ano dlatego, że inwestorzy, którzy przez dekady inkasowali kilka procent odsetek od bezpiecznych obligacji teraz zaczynają przesuwać kapitał właśnie do REIT-ów. Ostatecznie jeżeli obligacje krajów z UE, Japonii czy Szwajcarii mają negatywną rentowność, obligacje USA niedługo zbliżą się do zera to nieruchomości komercyjne płacące 7-8% odsetek stają się bardzo atrakcyjną alternatywą. Nie oznacza to, że całkowicie oprą się ewentualnym spadkom lecz jak pokazały ostatnie tygodnie REIT-y spoza USA zachowywały się nieporównywalnie lepiej niż inne aktywa. Co prawda będę miał tylko 45 minut, ale postaram się możliwie jak najlepiej wykorzystać dany mi czas tym bardziej, że widzowie będą oceniać wykładowców i jak zawsze chętnie powalczę o pierwsze miejsce. Wykład rozpocznie się w sobotę o godz 11:00.

Poza wykładem, wezmę udział w debacie poświęconej surowcom zaplanowanej na piątek o 20:15. Aby uprzedzić Wasze pytania, zarówno wykład, debata jak i sesja pytań będą nagrywane, lecz przy takiej ilości materiałów organizatorzy obrobią je zapewne po 3-4 tygodniach.

Na koniec mam do Was prośbę. W tym roku dostałem nominację w kategorii „Influencer Rynku 2019”. Brzmi strasznie, aczkolwiek po kilku latach organizatorzy musieli trochę namieszać w kategoriach konkursowych. W każdym razie, skoro jestem już w finale to chciałem prosić Was o głosy zwłaszcza, że konkurencja jest bardzo silna. Wśród innych nominowanych znaleźli się w Rafał Zaorski z TJS, Michał Szafrański z Jak oszczędzać pieniądze, Maciek Samcik czy 4 kolejnych konkurentów. Wygrać nie będzie łatwo lecz wszystko w Waszych rękach.

Głosy można oddawać na:

https://konkurs.investcuffs.pl/influencer-rynku/

 

Na konferencję możecie zapisać się za darmo klikając w poniższy baner:

 

Z góry dziękuję za głosy i do zobaczenia na konferencji.

Trader21

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Powiązane wpisy