Search
Close this search box.

Książka „Gotówka to wolność” już w sprzedaży!

Drodzy Czytelnicy,

W pierwszych latach istnienia bloga, Trader21 wielokrotnie poruszał temat walki z gotówką. Następnie, już jako zespół Independent Trader, kontynuowaliśmy ten wątek, zwracając uwagę na fakt, że w wielu państwach na całym świecie wprowadzano limity transakcji gotówkowych. Zjawisko to przybierało na sile z roku na rok. Dodatkowo, banki zaczęły coraz bardziej utrudniać dostęp do gotówki – z ulic znikały bankomaty, a sama wypłata banknotów coraz częściej była obciążana dodatkową opłatą.

Gotówkę demonizowano w mediach, a szczyt antygotówkowej propagandy przypadł na 2020 rok, kiedy to przekonywano nas, że wirus na zwykłym papierze utrzymuje się 3 dni, a na banknotach – kilkukrotnie dłużej!

Skąd wzięła się cała ta nagonka na gotówkę? Przede wszystkim z faktu, że zapewnia ona zwykłym ludziom wolność, własność i anonimowość. Zastanówcie się przez chwilę – co zmieniłoby się po wycofaniu gotówki? Każda Wasza transakcja byłaby wykonywana z użyciem pieniądza elektronicznego. Oznacza to, że wszystkie Wasze przychody i wydatki byłyby zapisywane w systemie. Z kolei wszystkie Wasze środki pieniężne znajdowałyby się na kontach bankowych (ewentualnie u brokerów). Żadnej wolności, żadnej anonimowości. Dużo większa władza podmiotów kontrolujących Wasze wydatki (władza, urzędnicy) oraz pośredników (sektor finansowy).

Czy oznacza to, że likwidacja gotówki jest jedynym celem bankierów i polityków? Nie do końca. W ostatnich latach banki centralne zaczęły pracować nad pewną nowością, która miałaby zastąpić gotówkę. Określa się ją skrótem CBDC (Central Bank Digital Currency – cyfrowa waluta banków centralnych).

• Generalnie CBDC jest przeciwieństwem gotówki.

• Gotówkę możemy trzymać w naszych portfelach, a CBDC będzie można co najwyżej trzymać w e-portfelach, czyli po prostu na koncie bankowym.

• Gotówka daje anonimowość, a CBDC jej pozbawia.

• Gotówka daje wolność, a CBDC ją zabiera.

• Gotówka daje nam możliwość wydawania środków „po swojemu”, a CBDC jest możliwa do zaprogramowania – czyli ktoś może odgórnie określić na co taką walutę możemy wydać.

A co najgorsze – proces wdrażania CBDC niesamowicie przyspieszył, o czym brutalnie przekonali się niedawno Nigeryjczycy. Pisaliśmy o tym w artykule „Jak władza siłą eliminuje gotówkę i wprowadza CBDC?”.

Prace nad CBDC prowadzą dziesiątki banków centralnych, a w trzech krajach już wdrożono takie waluty.

Przyglądając się dokładnie kwestii cyfrowych walut, można dojść do jednego wniosku: za wszelką cenę należy bronić gotówki. Jak to zrobić? Należy uświadomić jak największej liczbie zwykłych obywateli, że obrona gotówki jest kluczowa! Mówiąc wprost: trzeba edukować. Do tej pory jednak brakowało nam odpowiedniego narzędzia w tym zakresie.

Tak się składa, że na początku 2023 roku do naszego zespołu dołączył Rafał Ganowski. Niesamowicie utalentowany człowiek, a przy okazji zaangażowany obrońca gotówki. Szybko okazało się, że Rafał ma już napisaną książkę o gotówce, którą zamierza wydać. Zapoznaliśmy się z jej treścią i postanowiliśmy pomóc Rafałowi dotrzeć z tą publikacją do jak największej liczby osób.

 

Książka „Gotówka to wolność”

To pierwsza w Polsce książka, która opisuje proces likwidowania gotówki z szerszej perspektywy. Widzimy, co robią politycy, media, banki. Całość tych działań sprawia, że dostęp do gotówki jest coraz trudniejszy, a w niektórych przypadkach wręcz nie możemy z niej korzystać.

W swojej książce Rafał pokazał nie tylko to, co dzieje się w Polsce, lecz również zachodzące w tym zakresie zmiany na świecie. Dzięki temu możemy uświadomić sobie, w którym kierunku zmierzamy.

Dużą zaletą książki jest również fakt, że za pomocą prostych historii pokazuje ona, jak mógłby wyglądać świat bez gotówki. Podczas czytania tego rozdziału, wielu Czytelników otworzy szeroko oczy. Dotrze do nich, jak bardzo można ograniczyć wolność, własność i anonimowość za sprawą jednej zmiany – eliminacji gotówki.

Kolejne rozdziały zawierają m.in.:

• informacje dotyczące CBDC ze szczególnym uwzględnieniem dodatkowych możliwości, jakie cyfrowe waluty będą dawać rządzącym,

• wyjaśnienie, dlaczego kluczem do naszej niezależności jest nie tylko gotówka sama w sobie, ale również złoto,

• przykłady działań, które może podjąć każdy obywatel, aby bronić gotówki.

Łącznie to niemal 200 stron, wydane w twardej oprawie.

Swoją drogą, jest to idealny przykład książki, którą tuż po przeczytaniu powinno się podać dalej. Aby również nasi bliscy i znajomi uświadomili sobie, dlaczego kwestia obrony gotówki jest tak istotna.

Wraz z publikacją tego artykułu rozpoczynamy przedsprzedaż książki „Gotówka to wolność”. Potrwa ona do 12 maja. W tym czasie książka będzie dostępna w cenie 59 złotych.

Książkę można nabyć również w pakiecie z 3 raportami specjalnymi. Są to publikacje, w których nasz zespół (z wiodącą rolą Rafała) będzie opisywał dalsze losy walki z gotówką, rozwój prac nad CBDC, jak również wszelkie inicjatywy zmierzające do obrony gotówki. Wspomniane raporty zostaną wysłane w ciągu roku od premiery książki.

Poniżej zamieszczamy nagranie, na którym Trader21 opisuje książkę ze swojej perspektywy. Na końcu filmu znajduje się fragment książki przeczytany przez autora – Rafała Ganowskiego.

Warto w tym miejscu dodać, że na stronie książki gotowkatowolnosc.pl znajduje się kilka darmowych fragmentów – zarówno w wersji audio, jak i formie tekstowej.

I wreszcie, ostatnia kwestia…

Od 1 stycznia 2024 roku limity transakcji gotówkowych w Polsce mają zostać znacząco obniżone. Z tego powodu przygotowaliśmy petycję. Domagamy się w niej po pierwsze wycofania ze wspomnianych zmian, a następnie usunięcia jakichkolwiek limitów dotyczących transakcji gotówkowych. A zatem nawet jeśli nie jesteście zainteresowani samą książką, przejdźcie na stronę (wystarczy kliknąć w baner), zajrzyjcie do działu „Petycja” i dołączcie do akcji. Pamiętajcie, mamy rok wyborczy. Właśnie teraz jest idealny moment do wywierania presji na politykach.

 

Zapraszamy do lektury!

Independent Trader Team

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Powiązane wpisy