Search
Close this search box.

Portfel pod kolejną hossę – wykład Tradera 21

Drodzy Czytelnicy,

Na tegorocznej konferencji Invest Cuffs, która odbyła się w Krakowie w dniach 24-25 marca pojawiliśmy się naprawdę silną ekipą. Był cały Zespół Independent Trader oraz Independent Finance i mam nadzieję, że na kolejnych konferencjach będzie podobnie. Tym razem oprócz mnie swoje wykłady przedstawili również ludzie z mojego teamu – Konrad Pietruszka specjalizujący się w surowcach i Tomek Marecki zajmujący się główne spółkami dywidendowymi.

Moje wystąpienie miało charakter bardziej kompleksowy i dotyczyło budowy portfela inwestycyjnego gotowego na kolejną hossę. Wykład okazał się na tyle interesujący, że udało mi się wypełnić po brzegi największą w Centrum Konferencyjnym salę. Można śmiało powiedzieć , że to wystąpienie na żywo oglądało ponad 2000 ludzi, a po oklaskach sądzę, że spełniłem ich oczekiwania.

Myślę, że treść tej prezentacji zaskoczy wiele osób obserwujących mnie od dłuższego czasu, bo pojawiło się w niej sporo nowości. Nic dziwnego, z tak solidną przeceną aktywów notowanych na giełdach w USA dawno nie mieliśmy do czynienia. Jeśli dodać do tego rekordowo wysoką inflację, podwyżki stóp procentowych i generalnie zacieśnianie polityki monetarnej przez główne banki centralne to widać, że portfel inwestycyjny, który był dobry jeszcze 2 czy 3 lata temu dziś może nie zdać egzaminu. Ale bez obaw, aktywne inwestowanie ma tę przewagę nad pasywnym, że pozwala mi dostosowywać mój portfel inwestycyjny do zmieniających się okoliczności i w najbliższych miesiącach mam zamiar tę przewagę wykorzystać.

  • W co będę inwestował?
  • Jakie klasy aktywów mają wg mnie potencjał do wzrostu, a o jakich lepiej zapomnieć?
  • Jakie proporcje akcji, obligacji, metali szlachetnych, REIT-ów, surowców i gotówki sprawdzą się w trakcie kolejnej hossy?
  • Które surowce będą zyskiwać, a które tracić?
  • Co dalej z kryptowalutami?

 

Na te i wiele innych pytań znajdziecie tu odpowiedzi.

Na koniec pozostaje mi życzyć Wam udanej majówki, a po powrocie z urlopów szykujcie się na sesję Q&A, która odbyła się zaraz po moim wykładzie i na wystąpienie Tomka, który pokazał jak dobierać do portfela wartościowe spółki dywidendowe.

 

Miłego oglądania!

Trader21

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Powiązane wpisy