Search
Close this search box.

Praktyka czyni mistrza. Jakie korzyści daje udział w Lidze Inwestorów?

Drodzy Czytelnicy,

już za kilka dni startuje Konkurs Główny w ramach Ligi Inwestorów, którego pula nagród przekracza 600 000 PLN, a zwycięzca odjedzie nowym Porsche Macan T. W dzisiejszym nagraniu chciałbym przedstawić Wam wnioski, które wyciągnąłem na podstawie Konkursu Demo, jak również pokazać co czeka nas w kolejnych miesiącach.

Od kwietnia do września rywalizacja odbywała się na rachunkach demo. Oznacza to, że uczestnicy zarządzali tam wirtualnymi środkami. W Konkursie Demo wzięło udział niemal 10 000 osób, co było dla mnie dużym zaskoczeniem.

Jak się okazało, uczestnicy musieli zmierzyć się bardzo trudnym otoczeniem rynkowym. Wszystko z powodu wstrzymania dodruku, który w poprzednich latach napędzał wzrosty na giełdach, zwłaszcza w USA. Miało to negatywny wpływ na wiele aktywów. Dla przykładu indeks S&P 500 od początku tego roku potaniał o 22%, z kolei indeks NASDAQ, obejmujący spółki technologiczne, tylko w tym roku stracił aż 33%.

Pozytywną wiadomością jest fakt, że mimo niesprzyjających warunków, większość inwestorów biorących udział w Konkursie Demo wypracowała całkiem przyzwoite wyniki. Najlepsze 10% osób wygenerowało średni zysk wyrażony w PLN na poziomie niemal 13%. Z kolei średni wynik wszystkich uczestników wyniósł 1,7%. Uważam, że jak na tak dużą grupą uczestników jest to bardzo dobry wynik.

Co przed nami? Aż 6 miesięcy rywalizacji w ramach Konkursu Głównego. Mogą w nim wziąć udział zarówno osoby, które już mają konto w EXANTE, jak i Ci, którzy dopiero je założą. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w poniższym nagraniu oraz w materiałach na stronie konkursu.

P.S. Instrukcję dołączenia do Ligi Inwestorów znajdziecie tutaj.

 

Trader21

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Powiązane wpisy