Search
Close this search box.

Raport specjalny: Półprzewodniki – serce globalnej gospodarki

Drodzy Czytelnicy,

półprzewodniki to kluczowa branża dla globalnej gospodarki. Dobitnie pokazał to chociażby okres pandemii i lockdownów, kiedy to braki chipów bardzo szybko przełożyły się na niedobory wybranych produktów np. w sektorze motoryzacyjnym. 

Aktualnie o branży półprzewodników wciąż jest bardzo głośno. Jednym z powodów jest fakt, iż rywalizacja na linii USA vs Chiny nabiera rozpędu, a poszczególne firmy starają się przenosić produkcję w taki sposób, aby geopolityczne zawirowania nie przeszkodziły im w rozwoju. Z drugiej strony, na rozwoju tego sektora zarabiają również spółki, które nie muszą przejmować się stawianiem dużych fabryk, ponieważ ich działalność opiera się np. na tworzeniu odpowiedniego oprogramowania. Co ciekawe, takie firmy zwiększają swoje zyski w bardzo szybkim tempie. 

Nie można również zapominać, że w najbliższych latach coraz większy wpływ na globalną gospodarkę może wywierać rozwój sztucznej inteligencji. Tymczasem bez coraz nowszych chipów, trudno myśleć o postępach w obszarze AI. 

Ze względu na istotną rolę, jaką półprzewodniki odgrywają w globalnej gospodarce, postanowiliśmy stworzyć obszerny raport na ten temat. Ostatecznie powstała publikacja na ponad 100 stron! Raport zawiera:

  • mapę rynku wraz z najważniejszymi spółkami operującymi na poszczególnych obszarach,
  • schematy zależności pomiędzy poszczególnymi przedsiębiorstwami,
  • listę krajów, które mają największy wpływ na kształtowanie rynku półprzewodników,
  • analizę 15 kluczowych spółek,
  • opis 3 funduszy typu ETF, które dają ekspozycję na ten rynek.

Raport został opublikowany w Portfelu Tradera. Całość jest dostępna dla aktywnych abonentów, natomiast przygotowaliśmy również wersją zawierającą wybrane fragmenty — jest ona dostępna bezpłatnie. Aby zajrzeć do bezpłatnej wersji raportu o półprzewodnikach, kliknijcie tutaj lub w poniższy baner.

Miłej lektury!

Independent Trader Team

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Powiązane wpisy