Search
Close this search box.

Sprawdź autentyczność swoich monet. Aplikacja Coin Tester już dostępna!

Aplikacja testująca autentyczność monet – od momentu, kiedy po raz pierwszy wspomnieliśmy na ten temat minęły już zapewne lata. Okazało się, że droga była bardziej kręta i wyboista niż się spodziewaliśmy. Jednocześnie nie w naszym stylu jest publikować cokolwiek bez przeprowadzenia dokładnych testów i analiz. Zwłaszcza kiedy mowa jest o pierwszym produkcie Independent Trader, który ma mieć zasięg globalny.

Teraz jednak możemy już napisać oficjalnie: aplikacja Coin Tester jest już dostępna!

Jak działa Coin Tester?

Aplikacja Coin Tester jest oparta na metodzie rezonansu akustycznego (tzw. Ping test) i przy wsparciu sztucznej inteligencji pozwala sprawdzić autentyczność monet. W prostych słowach: użytkownik może w banalnie prosty sposób wydobyć dźwięk z monety, a program ma na tej podstawie określić, czy jest ona prawdziwa.

Podczas przeprowadzania testu należy pamiętać o kilku prostych zasadach:

 1. Wokół powinna panować cisza.
 2. Telefon z włączoną aplikacją powinien leżeć na twardej powierzchni.
 3. Monetę trzymamy na opuszku palca bądź ewentualnie przytrzymujemy lekko drugim palcem od góry. Nie ściskamy.
 4. Monetę uderzamy drewnianym ołówkiem lub plastikowym długopisem.

W praktyce wszystko wygląda tak jak na krótkiej instrukcji poniżej:

Pamiętajcie: aplikacja będzie działać prawidłowo dopiero podczas poprawnie przeprowadzonego testu.

Dla kogo jest ta aplikacja? Jakie monety można sprawdzić?

Obecnie w bazie aplikacji znajdują się wyłącznie monety 1-uncjowe złote i srebrne. W każdym przypadku wybraliśmy najpopularniejsze rodzaje. Z czasem baza oczywiście będzie powiększana.

W bazie złotych i srebrnych monet znajdziecie: Britannie, Amerykańskiego Orła, Wiedeńskiego Filharmonika, Krugerranda, Kanadyjskiego Liścia Klonowego oraz Australijskiego Kangura. W przypadku złota dodatkowo dostępny jest także Amerykański Bizon.

Możliwe, że z czasem w bazie aplikacji pojawią się również monety o innych wagach.

Na czym polega unikatowość aplikacji?

Istnieje lista czynników, które sprawiają, że Coin Tester jest wyjątkowy. Oto one:

 • Za sprawą autorskiego modelu sztucznej inteligencji Coin Tester stale się rozwija i zwiększa precyzję swoich pomiarów.
 • Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu, dlatego też można z niej skorzystać zarówno w domu, jak i np. podczas dokonywania zakupu metali szlachetnych.
 • Odpowiednio zaprojektowane menu sprawia, że potrzeba od 2 do maksymalnie 4 kliknięć, aby rozpocząć test.
 • Wprowadziliśmy opcję QuickTest. W tym przypadku nie wybieramy monety, którą będziemy testować. Po prostu rozpoczynamy test, wydobywamy dźwięk, a aplikacja porównuje go z wszystkimi próbkami w swojej bazie. Na tej podstawie określa, z jaką monetą mamy do czynienia. Uwaga: monety pochodzące z tej samej mennicy i mające te same wymiary (np. Britannia i Bestie Królowej) będą wydawać zbliżony dźwięk. Aplikacja zwraca uwagę również na ten szczegół – podaje nam konkretną monetę, ale wspomina, że ten sam dźwięk mogą mieć też inne produkty tej samej mennicy. Przykład poniżej.
 • W przeszłości powstawały już aplikacje tego typu, jednak autorzy porzucili ich aktualizowanie. Nasz program jest stuprocentowo aktualny.
 • Do aplikacji będą wprowadzane nowe roczniki monet, które znajdują się w bazie.

W jaki sposób pobrać aplikację?

Coin Tester jest całkowicie darmowy. Można ją ściągnąć zarówno na telefony z systemem Android, jak również iOS. Wystarczy wejść na stronę aplikacji, klikając w poniższy baner, a następnie wybrać ikonkę App Store lub Google Play.

Po pobraniu aplikacji należy dokonać instalacji. Następnie użytkownik zakłada darmowe konto i otrzymuje link aktywacyjny na maila. Po kliknięciu w link można już zalogować się i korzystać z aplikacji.

Jak rozpocząć korzystanie z Cointestera?  To proste:

 1. Pobierz aplikację.
 2. Załóż darmowe konto.
 3. Otrzymasz link aktywacyjny na maila.
 4. Kliknij w link i zaloguj się.
 5. Gotowe! Możesz korzystać z aplikacji.

Wracając jeszcze do strony Coin Testera – jest ona dostępna także w języku angielskim oraz hiszpańskim. Być może macie w swoim kręgu obcokrajowców, którym taka aplikacja mogłaby się przydać. Będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie im informacji o Coin Tester!

Czy jest sens sprawdzać autentyczność metali?

Głównym zagrożeniem w przypadku autentyczności metali jest wprowadzenie wolframu do złotych monet bądź sztabek. Ze względu na podobną gęstość obu metali, bardzo trudno jest wykryć sfałszowaną monetę np. poprzez sprawdzanie jej wagi czy wymiarów. Wolfram jest tutaj idealnym zamiennikiem. Ma jednak jedną wadę. Nie rezonuje. A to oznacza, że jeśli uderzymy ołówkiem w podrobioną monetę, to Coin Tester nie potwierdzi jej autentyczności. Dźwięk będzie zupełnie inny.

Oczywiście na rynku jest wielu uznanych sprzedawców metali, którzy zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Raz na jakiś czas zdarzają się jednak zaskakujące historie, jak choćby przypadek sprzed kilku lat na Manhattanie kiedy diler sprzedawał podrobione monety.

A warto pamiętać, że nie zawsze kupuje się metale od znanego sprzedawcy. Możemy mieć również do czynienia z następującymi sytuacjami:

 • odkup od innej osoby fizycznej,
 • sprzedaż innej osobie fizycznej (Coin Tester może być wówczas jednym z narzędzi przydatnych do potwierdzania autentyczności metalu, ułatwi nam to sprzedaż),
 • skup monet przez firmę od osoby fizycznej.

I trzeba też mieć na uwadze, że na polskim rynku pojawiło się wielu nowych dilerów, w przypadku których warto stosować zasadę ograniczonego zaufania.

W każdej z wyżej wymienionych sytuacji warto zastosować coin testera by szybko, wygodnie i pewnie sprawdzić autentyczność monet.

Idziemy w świat

Dla nas jako Independent Trader to ważna chwila. Coin Tester to nasz pierwszy produkt o charakterze globalnym. Z tej okazji Trader21 udzielił wywiadu dla kanału Finansowy Preppers, gdzie przedstawił dużo ciekawych spostrzeżeń, zarówno na temat Coin Testera, jak i ogólnie rynku metali szlachetnych.

Nagranie zamieszczamy poniżej:

Pamiętajcie, że Coin Tester to aplikacja, która ma za zadanie zapewnić Wam możliwie jak najwyższy stopień pewności co do autentyczności monet. Nie daje ona jednak gwarancji co do tego czy dana moneta jest prawdziwa. Zachęcamy Was, aby poza wykorzystaniem Coin Tester, sprawdzać monety również na inne sposoby (np. badanie gęstości czy test wagą magnetyczną).

Podsumowanie

Coin Tester ma już za sobą dwie fazy testów. Przyszła pora, aby oddać go do Waszej dyspozycji. Nie oznacza to jednak, że w tym momencie przestaniemy rozwijać naszą aplikację. Wręcz przeciwnie. Zamierzamy wciąż poszerzać bazę monet. Jesteśmy również otwarci na Wasze propozycje – jeśli chcecie wskazać konkretną monetę, która powinna pojawić się w aplikacji, wyślijcie do nas maila na kontakt@cointester.com lub skontaktujcie się poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie.

Jeżeli aplikacja Coin Tester okaże się dla Was przydatna, to bardzo prosimy, abyście zostawili dobrą ocenę i opinię. 

Zespół Independent Trader

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Powiązane wpisy