Search
Close this search box.

Blog Independent Trader w nowej odsłonie!

Drodzy Czytelnicy,

z wielką radością witamy Was na blogu Independent Trader już w nowej wersji!

W ostatnich latach stworzyliśmy wiele stron od zera (kurs, książka, Portfel Tradera itd.), jednak blog od zawsze stanowił fundament. To od niego wszystko się zaczęło, to na nim przez lata pojawiło się ponad 1000 artykułów i to właśnie na independenttrader.pl chcemy nadal publikować wartościowe treści.

Gołym okiem widać, że wciąż jest mnóstwo osób chcących rozwijać swoją wiedzę inwestycyjną czy też kształtować swój światopogląd w oparciu o rzeczowe analizy. Chociaż shortsy na YouTube czy rolki na Instagramie kradną uwagę odbiorców, to w internecie wciąż jest miejsce na rozbudowane artykuły, które wymagają kilku minut skupienia (w obecnych czasach to bardzo dużo!). Dlatego nie ma wątpliwości, że teksty publikowane na blogu pozostaną jednym z kluczowych obszarów naszej działalności. Od teraz jednak będą one prezentowane w ciekawszy sposób.

Skąd ta zmiana?

Stopniowo dochodziliśmy do wniosku, że blog w dotychczasowej wersji powodował zbyt dużo komplikacji. Wśród najważniejszych można wymienić, chociażby różne ograniczenia przy publikacji artykułów czy też przestarzały system komentarzy (brak osobnych wątków itp.).

Dodatkowo, w efekcie rozwoju naszej firmy, powstała szeroka oferta: od Portfela Tradera, przez książki i kursy, aż po optymalizację podatkową i aplikację Coin Tester. Niebawem ta lista znowu się wydłuży. Tymczasem stara wersja bloga nie dawała nam możliwości, abyśmy mogli „pochwalić się” wszystkim, co mamy do zaoferowania.

I chociaż przyzwyczailiśmy się do Independent Trader w dotychczasowej odsłonie (od jej wprowadzenia minęło prawie 10 lat!) to decyzja mogła być tylko jedna: potrzebujemy czegoś nowego!

Co nowego?

Niektóre zmiany na blogu zauważyliście zapewne od razu. Inne są mniej widoczne. Dlatego też postanowiliśmy w tym miejscu zebrać wszystko to, co zmieniło się na plus, jak również opisać wszystkie nowości.

Nowa szata graficzna i układ strony

Blog zyskał zupełnie nowy, bardziej nowoczesny design. Możecie przeglądać treści w dwóch trybach: jasnym i ciemnym (odpowiedni przycisk został umieszczony w prawym, dolnym rogu). Zmienił się także układ strony. Więcej kategorii i artykułów jest dostępnych za pomocą dosłownie jednego kliknięcia.

Wyższa jakość grafik

Parafrazując klasyka: „jeden dobry wykres może wyrazić więcej niż tysiąc słów”. Do tej pory jednak nie zawsze mogliśmy liczyć na to, że publikowane grafiki będą wyświetlały się w dobrej jakości. Od teraz ta kwestia ulegnie znacznej poprawie.

Urozmaicone artykuły

Do tej pory treści opierały się najczęściej na układzie „tekst-grafika-tekst”, a czasem dodatkowo pojawiało się jakieś video. Teraz zyskaliśmy wiele dodatkowych funkcji, które stopniowo będą wprowadzane do artykułów. Już teraz wiele artykułów ma poprawione formatowanie oraz dodany spis treści.

Rozbudowana wyszukiwarka

Blog w nowej odsłonie został wyposażony w wyszukiwarkę z dodatkową możliwością filtrowania. Dzięki temu łatwiej będzie Wam dotrzeć do konkretnych treści.

Intuicyjny wygląd

Stali czytelnicy bloga być może będą potrzebować chwili, aby przestawić się na nowy układ. Nie zmienia to jednak faktu, że w trakcie zmian robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdy użytkownik mógł łatwo odnaleźć się na independenttrader.pl. Dotyczy to również osób, które przeglądają stronę na smartfonach czy tabletach.

Rewolucja w sekcji komentarzy

Zmiana, na którą wiele osób (w tym nasz zespół) czekało bardzo długo. Koniec z dyskusją, w której mieszają się inwestycje, geopolityka, teorie spiskowe oraz finanse osobiste. Od teraz możliwe będzie tworzenie osobnych wątków. Wszystko będzie przebiegać w sposób zbliżony do tego, jaki znacie na przykład z YouTube. Skończy się zatem chaos, z jakim mieliśmy do czynienia do tej pory.

Dodatkowo wprowadziliśmy możliwość docenienia najlepszych komentarzy, poprzez kliknięcie „łapki w górę”. Będzie również dostępna opcja subskrybowania wybranych wątków. Oznacza to, że jeśli jakaś dyskusja mocno Was zainteresuje, to wystarczy jedno kliknięcie i będziecie informowani mailowo o każdym nowym komentarzu.

Ważna informacja: możecie edytować swoje komentarze przez 15 minut od ich publikacji.

Rozbudowany profil użytkownika

Każdy z użytkowników nowej wersji bloga Independent Trader będzie miał możliwość powrotu do polubionych przez siebie wpisów. Będziecie mogli również swobodnie przeglądać własne komentarze.

Sylwetki autorów

Do tej pory teksty na Independent Trader były podpisywane jako Trader21 bądź też Independent Trader Team lub Zespół Independent Trader. Od teraz będziecie mogli lepiej poznać autorów. Jeśli tekst będzie tworzony przez konkretną osobę z naszego zespołu, to na końcu artykułu znajdziecie imię, nazwisko oraz informacje o autorze.

Oczywiście wiele tekstów tworzymy wspólnymi siłami. W takich wypadkach wciąż będzie widniał podpis: Zespół Independent Trader.

Co ze starymi artykułami oraz bazą komentarzy?

Dla Waszej wygody postanowiliśmy przenieść na nowego bloga całą bazę artykułów, których jest ponad 1000.

Jeśli chodzi o import komentarzy, to okazało się to technicznie trudniejsze, dlatego też wybraliśmy inne rozwiązanie. Aby zobaczyć komentarze do poprzednich wpisów, należy wejść na starą wersję bloga. Możecie to zrobić jednym kliknięciem. Na stronie głównej będzie zamieszczony specjalny przycisk przenoszący do wcześniejszej wersji strony.

Coś dla weteranów sekcji komentarzy

Jeśli na starym blogu Wasze konto miało ponad 500 komentarzy, sprawdźcie skrzynkę adresu e-mail, na który założone było stare konto — zawczasu utworzyliśmy dla Was konta, znajdziecie na niej mail opisujący jak się na nie zalogować 🙂

(Aby otrzymać niżej opisany raport, wystarczy, że zalogujecie się na nowy blog i w swoim profilu zaznaczcie zgodę marketingową)

Nowy rozdział w historii Independent Trader

Dotychczasowa wersja bloga Independent Trader funkcjonowała od 2015 roku i wszyscy byliśmy do niej bardzo przywiązani. Nie zmienia to jednak faktu, że od strony technicznej było dość sporo ograniczeń. Nowa odsłona bloga to nowe funkcje i nowe możliwości.

W ten sposób zaczynamy kolejny rozdział w historii Independent Trader. Mamy ciekawe plany na kolejne miesiąca i lata, o których będziemy stopniowo informować Was na łamach bloga. Przede wszystkim jednak zamierzamy cały czas utrzymywać wysoki poziom merytoryczny.

Uwaga: wciąż jeszcze dopracowujemy starsze artykuły oraz zapełniamy niektóre działy, więc wybaczcie nam jeśli w pierwszych dniach będą jakieś niedociągnięcia. Jeśli zaś dostrzeżecie poważne błędy bądź też nie będziecie w stanie przeglądać bloga na jakimkolwiek urządzeniu, prosimy o informację na kontakt@independenttrader.pl bądź poprzez formularz kontaktowy.

Prezent dla użytkowników

Baza użytkowników powstaje od nowa. Dla wszystkich osób, które założą konto najpóźniej do 28 marca 2024 roku przygotowaliśmy prezent. Zarejestrowani otrzymają od nas raport specjalny: „Półprzewodniki – serce globalnej gospodarki”. Jest to publikacja zawierająca ponad 100 stron, w której opisaliśmy, dlaczego półprzewodniki odgrywają tak ważną rolę w gospodarce, jakie są perspektywy dla tej branży oraz przedstawiliśmy kilkanaście spółek oraz kilka ETF-ów dających ekspozycję na półprzewodniki. Raport będzie wysyłany w ostatnim tygodniu marca.

Pamiętajcie, że konieczne jest zaznaczenie zgody na otrzymywanie informacji o naszych raportach. W innym wypadku raport do Was nie dotrze. Z kolei samą zgodę możecie zawsze później wyłączyć w panelu użytkownika.

Aby przejść do rejestracji, kliknij tutaj.

Na koniec chcemy podziękować wszystkim, którzy odwiedzają blog Independent Trader. Dziękujemy za Wasz czas, komentarze i wszelkie sugestie, jakie wysyłacie do nas drogą mailową. Zamierzamy odwdzięczyć się kolejnymi ciekawymi artykułami i nagraniami.

88 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Powiązane wpisy