Search
Close this search box.

Pułapki naszej psychiki

Witajcie,

ostatnie miesiące upłynęły pod znakiem spadków cen zdecydowanej większości aktywów. Główne indeksy rynku akcji w USA oficjalnie weszły w bessę. Portfele wielu inwestorów straciły 10, 20, 30 czy nawet 50%.

W poprzednich latach rynki ratował przede wszystkim dodruk ze strony banków centralnych. Dziś FED już nie drukuje, a bilanse EBC czy BOJ rosną w wolnym tempie. Globalna gospodarka wysyła coraz bardziej niepokojące sygnały. To moment w którym wiele osób zaczyna panikować i podejmuje nierozsądne decyzje.

Dlatego też nagrałem film, który w dużej mierze dotyczy psychologii inwestowania. Pierwotnie to nagranie miało trafić wyłącznie do uczestników Ligi Inwestorów, ale ze względu na obecną sytuację postanowiłem umieścić je również na tym kanale. Mam nadzieję, że pomoże Wam przetrwać trudne momenty i podejść do tematu z chłodną głową.

Trader21

 

P.S. Swoją drogą czas pokazał, że organizacja Ligi Inwestorów w wersji demo była świetną decyzją. Rozpoczęcie rywalizacji zbiegło się ze sporymi spadkami na rynkach, dzięki czemu wielu nowicjuszy mogło przekonać się jak zmienny może być rynek. Póki co są to straty wirtualne, więc nie wzbudzają dużych emocji, ale jednak dają uczestników pewne wyobrażenie co do realiów rynkowych.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Powiązane wpisy